واکنش به ادعای دستکاری نمرات امتحانات نهایی

مسئولان وزارت آموزش و پرورش ماجرای درخواست از مصححان امتحانات نهایی برای دادن نمرات بهتر به دانش آموزان را رد کردند.

آفتاب‌نیوز :

سیدجلال موسوی خطیر مدیرکل دفتر تدوین و راهبری اسناد و سیاست‌های آموزش و پژوهش ستاد علم و فناوری، شورای عالی انقلاب فرهنگی در مصاحبه‌ای مدعی شده است « حتی من شنیده‌ام که رئیس آموزش و پرورش در برخی استان‌ها، از مصححان خواسته نمرات بهتری بدهند تا دانش‌آموزان استان در کنکور رتبه بهتری بیاورند.»

در همین رابطه محمد حسین کفراشی مدیرکل ارزیابی عملکرد و پاسخگویی به شکایات وزارت آموزش و پرورش درباره اینکه آیا نمرات امتحانات نهایی با دستور مدیران استان‌ها دستکاری می‌شوند؟ اظهار کرد: اصلاً چنین موضوعی صحت ندارد و تا به حال این موضوع را نشنیده‌ام. تصحیح سوالات امتحانات نهایی کلید دارد و اینگونه نیست هر فردی هر طور که خواست برگه‌ها را تصحیح کند؛ دو مصحح برگه‌های امتحانی را تصحیح می‌کنند و اگر اختلاف نمره داشتند نفر سوم آن را تصحیح می‌کند و اینگونه نیست که یک استان بسیار آسان بتواند در نمرات دخل و تصرف کند.

وی افزود: امسال امتحانات نهایی به صورت حضوری برگزار شد و با توجه به شرایط شیوع بیماری کرونا به منظور همراهی با دانش آموزان ۳۰ درصد از محتوای کتاب‌های درسی حذف شده است.

همچنین خسرو ساکی رئیس مرکز سنجش وزارت آموزش و پرورش نیز با تکذیب این موضوع دستکاری نمرات امتحانات نهایی با دستور مدیران آموزش و پرورش استان ها، متذکر شد: امتحانات نهایی استانداردهای لازم را دارد و نتایج آن قابل اتکاست، هر فردی تمایل دارد حاضریم فرآیند کار را تشریح کنیم.

رئیس مرکز سنجش وزارت آموزش و پرورش درباره اینکه آیا این وزارتحانه توان توسعه امتحانات نهایی را دارد؟ متذکر شد: اگر منابع کافی در اختیارمان قرار بگیرد توان آن را داریم. یک میلیون معلم در آموزش و پرورش فعالیت می‌کنند که تعداد زیادی مدرک دکترا، فوق لیسانس و لیسانس داشته و افراد توانمندی هستند بنابراین منابع انسانی و دانش فنی را به اندازه کافی در اختیار داریم و منابع مالی باید در اختیار قرار بگیرد تا تجهیزات و امکانات را تامین کنیم همچنین حق الزحمه طراحان سوال ، مجریان و مصححان برگه‌های امتحانی پرداخت شود.

کد خبر 115972

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 2 =