آخرین اخبار

تیراندازی افراد مسلح ناشناس به سمت معترضان و نیروهای امنیتی در عراق

همزمان با ادامه اعتراضات در ذی‌قار، کربلا و بغداد، فرماندهی عملیات بغداد اعلام کرد افراد مسلح ناشناس با سلاح مجهز به صداخفه کن به سمت نیروهای امنیتی تیراندازی کرده‌اند.

به گزارش  تلکسیران، به نقل از شبکه خبری سومریه‌نیوز، فرماندهی عملیات بغداد در بیانیه‌ای اعلام کرد: امروز تحول خطرناکی را به ما گزارش داده‌اند و آن وجود افراد مسلح ناشناس در بین تظاهرکنندگان است که از سلاح‌های مجهز به صدا خفه‌کن استفاده کرده و به سمت نیروهای امنیتی و تظاهرکنندگان تیراندازی می‌کنند.

در این بیانیه آمده است: نیروهای امنیتی خویشتن‌داری خود را حفظ کرده و به قواعد درگیری در حمایت از جان تظاهرکنندگان و تأمین امنیت محل اعتراضات پایبند هستند. ما از تظاهرکنندگان می‌خواهیم متوجه این مسئله باشند و با نیروهای امنیتی برای شناسایی این افراد مسلح همکاری داشته باشند.

از سوی دیگر معترضان در استان ذی‌قار مسیر بین المللی به سمت بغداد را بستند و مانع عبور کامیون‌ها شدند. منابع می‌گویند یک خط لوله نفت در استان ذی‌قار منفجر شده است و تیم آتش‌نشانی برای مهار آتش‌سوزی به این منطقه رفته‌اند.

در خیابان السناتر در مرکز کربلا نیز درگیری‌هایی میان معترضان و نیروهای امنیتی رخ داد. ده‌ها تن  از معترضان در میدان الکیلانی در مرکز بغداد نیز در درگیری با نیروهای امنیتی به خاطر شلیک گاز اشک‌آور دچار حالت خفگی شدند.

انتهای پیام

کد خبر 11569

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 11 =