کشف ۱۸۲ گور بی نام و نشان جدید در کانادا

جامعه بومیان کانادا اعلام کرد جستجوها ۱۸۲ قبر ناشناس را در مکان یک مدرسه شبانه روزی که بومیان کانادایی را پذیرش می‌کرد، آشکار کرده است .

آفتاب‌نیوز :

جامعه بومیان کانادا روز چهارشنبه اعلام کرد جستجوها ۱۸۲ قبر ناشناس را در مکان یک مدرسه شبانه روزی که بومیان کانادایی را پذیرش می‌کرد، آشکار کرده است و این سومین کشف از این نوع در مدت یک ماه است.

به گزارش خبرگزاری فرانسه از اتاوا، جامعه بومیان آمریکا لوئر کوتنی (Lower Kootenay) در بیانیه‌ای اعلام کرد کشف این قبرها در نزدیکی مدرسه شبانه روزی قدیمی سنت اوژن کرانبروک در استان بریتیش کلمبیا، واقع در منتهی الیه غربی کانادا به دنبال شناسایی ۷۵۱ قبر در هفته گذشته در ماریوال واقع در ساسکاچوان در غرب کانادا و بقایای ۲۱۵ دانش آموز در پایان ماه مه در کملوپس در بریتیش کلمبیا روی می‌دهد.

در پی کشف گورهای جمعی متعلق به کودکان بومی در کانادا، عده‌ای در این کشور خواستار لغو مراسم روز ملی این کشور شده اند.

یکم ژوئیه را می‌توان سالروز تولد کانادا تلقی کرد، چون مراسم روز ملی کانادا در چنین روزی برگزار می‌شود، اما با فاش شدن ابعادی از رفتار بی رحمانه تاریخ این کشور نسبت به بومیان کانادا، امسال بسیاری از کانادایی‌ها خواستار لغو این جشن‌ها هستند.

اخیرا ۷۵۱ قبر بی نشان در نزدیک یک مدرسه شبانه روزی دیگر در استان سِسکَچوان (Saskatchewan) کشف شد. برخی معتقدند که حدود شش هزار کودک بومی در چنین مدارسی جان خود را از دست دادند که علت اکثر این مرگ‌ها بیماری، سوء استفاده و بی توجهی بوده است.

در قرن‌های نوزدهم و بیستم، ۱۵۰ هزار کودک بومی در کانادا با زور از والدین خود جدا و به مدارس شبانه روزی فرستاده شدند، بسیاری از کودکان حاضر در این مدارس دچار سوءتغذیه شدند و مورد آزار و تجاوز قرار گرفتند.

کد خبر 115662

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 3 =