آخرین اخبار

عواقب داشتن رابطه جنسی قبل از ازدواج

در دوستی‌های قبل از ازدواج فرد تعهد خاصی به کسی ندارد. و می‌تواند با افراد مختلف وقت بگذراند. این کار به نوعی باعث تنوع‌طلب و پرتوقع شدن او هم می‌شود. این عادت منفی می‌تواند بعد از ازدواج هم روی فرد تاثیر بگذارد. درواقع همسر شما شاید نتواند خصوصیت مثبت تمام پارتنرهای قبلی‌تان را در اختیار شما قرار دهد.

به گزارش سایت خبری ساعد نیوز، در حال حاضر اکثر افرادی که به شما توصیه می کنند پیش از ازدواج رابطه جنسی یا سکس نداشته باشید، احتمالاً خود نیز رابطه جنسی قبل از ازدواج را تجربه نکرده اند. برخی از پاسخ هایی که این افراد به شما می دهند چیزی شبیه به “داشتن رابطه جنسی قبل از ازدواج یک گناه است” یا ” شما فرمان خداوند را زیر پا می گذارید” یا ” چنین رابطه ای حس چندانی به شما نمی دهد” خواهد بود.

اما من در نقطه مقابل, روابط جنسی بسیار زیادی پیش از ازدواج داشته ام و اکنون به صورت عملی برایتان توضیح می دهم چرا باید برای برقراری رابطه جنسی تا زمان ازدواج صبر کنید. درواقع من این مسئله را چنان عملی برایتان توضیح خواهم داد که حتی قادر نیستید درباره آن با من بحث کنید چراکه می دانید حق با من است.

اینکه تصمیم به داشتن رابطه جنسی قبل از ازدواج انجام بگیرید یا خیر در نهایت بر عهده شما خواهد بود. من نمی توانم به جای شما کاری انجام دهم, تنها می توانم راه را به شما نشان دهم.

در این مقاله قصد داریم در خصوص عواقب و تاثیرات روابط جنسی قبل از ازدواج و مشاوره رابطه با دوست پسر و همچنین رایج ترین دلایلی که باعث داشتن این نوع روابط می شود، با شما صحبت کنیم. با ما همراه باشید.

نظر روانشناسان درباره رابطه جنسی قبل از ازدواج

برخی از رایج ترین دلایلی که باعث داشتن روابط جنسی قبل از ازدواج می شوند

رابطه جنسی، تضمینی برای ادامه

بعضی از دختران فکر می کنند که با برقراری روابط جنسی می توانند طرف مقابل شان را به رابطه پایبند کنند. و آن ها را برای بودن و ماندن در کنارشان ترغیب کنند. این درحالی است که مردان همیشه این طور فکر نمی کنند. متاسفانه بعضی از پسران تنها در پی ارضا نیاز جنسی شان هستند. و به جز رابطه جنسی، انتظار دیگری ندارند. همچنین ممکن است بعضی از پسران کشش جنسی خود را به جای عشق تلقی کنند، و در پی احساسات زودگذر و هیجانی به یک دختر نزدیک شوند. و بعد از ارضا نیاز جنسی متوجه شوند که احساسات شان عمیق و واقعی نبوده است. درنتیجه باید بدانید که داشتن رابطه جنسی تضمینی برای ادامه نیست. بهترین کار این است که قبل از شروع این گونه روابط با یک مشاوره رابطه با دوست پسر صحبت کنید.

تنها بار اول تحت کنترل شماست

بیشتر دختران و پسران بعد از اینکه تنها یک بار رابطه جنسی را تجربه کردند، دیگر نمی توانند جلو آن را بگیرند. و یا آن را کنار بگذارند. پس همه چیز به اولین رابطه جنسی بستگی دارد که با هم تجربه می کنید. باید به یاد داشته باشید که رابطه جنسی در دوران دوستی می تواند مانند جایگاهی که در روابط زناشویی دارد، به بهبود رابطه عاطفی شما کمک کند. همچنین می تواند به خاطر زمان و مکان غلطی که دارد، روی روابط شما تاثیر سوء بگذارد. پس بهتر است قبل از برقراری این نوع روابط خوب فکر کنید و یا حتی با یک مشاوره رابطه با دوست پسر صحبت کنید.

تاثیر محیط و شرایط

بعضی از افراد معتقدند که جو حاکم بر فضا آن ها را به سمت داشتن این نوع روابط سوق می دهد. درواقع رسانه ها، وضعیت جامعه، رفتار دوستان، تفکرات و رفتارهای اطرافیان و نگرش خانواده می تواند روی برخورد و تصمیم گیری افراد در خصوص این موضوع به ویژه در سن کم تاثیر بگذارد.

عواقب روابط جنسی قبل از ازدواج

از دست دادن بکارت دختران

در جامعه امروز ما بکارت برای خیلی از افراد مهم تلقی می شود. به اندازه ای که حتی بعضی از دخترانی که پرده بکارت ندارند، حاضر به گفتن حقیقت نبوده و به هر نحو سعی در پنهان کردن آن می کنند. این امر می تواند تاثیر بدی روی روحیه و رفتار دختر بگذارد. و به نوعی او را وادار به دروغ گفتن و دورویی کند. درحالی که داشتن صداقت هم برای او عواقب خوبی ندارد. دخترانی که قبل از ازدواج روابط جنسی را تجربه می کنند، و از طرف مقابل شان جدا می شوند، دچار این نوع مشکلات و دغدغه ها می شوند.

عقب نشینی پسران

بعضی از دختران داشتن روابط آزاد و راحت را نوعی حق امتیاز و حتی برتری برای خودشان می دانند . و تصور می کنند که دختری که خود را محدود نکند، برای پسران جذاب تر است. این درحالی است که پسران هم نگاه متفاوتی به این وضع دارند. آن ها درحالی که از پیشنهاد رابطه جنسی یا مساعد بودن اوضاع برای برقراری این نوع روابط ناراحت نمی شوند، اما نگاه خوبی هم درخصوص دختری که در جلسات اول آشنایی تن به روابط جنسی بدهد، ندارند. درواقع روابط جنسی باید به موقع و در مکان درست خود انجام شود. این روند بیشتر روی زندگی و آینده دختران تاثیر می گذارد. درنتیجه پسران هم انتظار دارند که خود دختران بیشتر در مورد این موضوع نگران باشند. در این خصوص و درمورد روحیات و برخورد با پسران بهتر است با یک مشاوره رابطه با دوست پسر صحبت کنید.

احتمال بارداری ناخواسته

یکی از احتمالاتی که بعد از رابطه با دوست پسر و روابط جنسی وجود دارد، بارداری است. درصورتی که در جامعه سنتی و مذهبی ایران بدون ازدواج صاحب فرزند شوید، باید منتظر رفتارها و برخوردهای بد و منفی زیادی از اطرافیان تان باشید. به همین دلیل است که بارداری در این ایام برای خیلی از افراد ترسناک و ناراحت کننده است. همچنین فرزندی که در این روابط به وجود بیاید، قانونا هیچ حقی ندارد. و به نوعی از طرف جامعه هم طرد می شود.

احتمال ابتلا به انواع بیماری های رقابتی

رابطه با دوست پسر و روابط جنسی پرخطر چه قبل از ازدواج چه بعد از ازدواج خطرات خاص خود را دارد. و می تواند باعث ابتلای فرد به برخی از بیماری های جنسی شود. رابطه جنسی با کسی که شناخت کافی از او ندارید و از وضعیت سلامت و بهداشت او مطمئن نیستید، چندان عاقلانه نیست. در مورد زمانی که شما روابط جنسی متعدد با افراد مختلف داشته باشید، بیشتر صدق می کند.

تاثیر تغذیه بر رابطه جنسی

تاثیرات منفی این گونه روابط روی روابط جنسی بعد از ازدواج

در دوستی های قبل از ازدواج فرد تعهد خاصی به کسی ندارد. و می تواند با افراد مختلف وقت بگذراند. این کار به نوعی باعث تنوع طلب و پرتوقع شدن او هم می شود. این عادت منفی می تواند بعد از ازدواج هم روی فرد تاثیر بگذارد. درواقع همسر شما شاید نتواند خصوصیت مثبت تمام پارتنرهای قبلی تان را در اختیار شما قرار دهد. همچنین در دوران زناشویی شما مسئولیت ها و در عین حال محدودیت هایی دارید که باعث می شوند نتوانید مانند قبل تفریح کنید و از زندگی لذت ببرید. هرچند این تعهد آرامش و آسایش روحی در پی دارد که درک ارزش آن به خود فرد برمی گردد.

کد خبر 114159

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 2 =