تب «کرونا» چین را گرفت؛ ابتلای ۱۳۹ نفر ثبت شد

شیوع ویروس کرونا در چین در آستانه سال نوی چینی، نگرانی‌ها را در مورد گسترش این بیماری به خارج از مرزهای این کشور تشدید کرده است.

به گزارش  تلکسیران؛ ثبت ۱۳۹ مورد ابتلا به ویروس مرگبار «کرونا» در چین در تعطیلات آخر هفته و در پی آن ثبت ۲ مورد جدید در روز دوشنبه، ۳۰ دی، سبب شد تا نگرانی‌ها در مورد این بیماری و شیوع آن در «پکن»، پایتخت چین تشدید شود.

به گزارش سی‌ان‌ان، مقام‌های چینی در پی ثبت ۲ مورد جدید ابتلا به این بیماری برای نخستین بار تایید کردند که این ویروس اسرار آمیز در داخل کشور گسترش یافته است.

تاکنون یک نفر در اثر ابتلا به این ویروس جان خود را از دست داده است؛ ۲ نفر در شرایطی بحرانی و ۳۳ نفر در شرایط جدی قرار دارند.

این بیماری تاکنون ۲۰۱ نفر را در چین مبتلا کرده است.
شیوع این بیماری در چین در حالی رخ می‌دهد که این کشور برای تعطیلات سال نوی خود و نیز میزبانی از صدها میلیون گردشگر داخلی و خارجی آماده می‌کند.

هفته گذشته سه مورد ابتلا به کرونا در خارج از مرزهای چین ثبت شد که ۲ مورد در تایلند، یک مورد در کره جنوبی و یک مورد در ژاپن بوده است؛ این افراد اخیرا به چین سفر کرده بودند.

اقدامات پیشگیرانه و قرنطینه مسافران خارجی در فرودگاه ها، ایستگاه‌های قطار، اسکله‌ها و پایانه‌های اتوبوسرانی در چین پنج هفته پس از شیوع این بیماری آغاز شد و این امر نگرانی سایر کشورها را در مورد ابتلای اتباعشان که اخیرا به چین سفر کرده‎اند، به دنبال داشته است.

«ووهان»، بزرگ‌ ترین شهر در مرکز چین و قطب اصلی حمل و نقل این کشور که این روزها به عنوان مرکز اصلی شیوع کرونا شناخته شده، ماه گذشته شاهد شیوع نوعی ذات الریه بود که مربوط به غذاهای دریایی و حیوانات وحشی می‌شد.

دانشمندان چینی ۸ ژانویه (۱۸ دی) نوعی جدید از ویروس ذات الریه را موسوم به کرونا که همان سندروم تنفسی حاد کشنده است، شناسایی کردند.

 
کد خبر 11406

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 0 =