میلیاردر روسی خواستار استفاده بانک‌ مرکزی روسیه از رمزارزها شد / بیت‌کوین، ارز قانونی مسکو می شود؟

اولگ دریپاسکا، میلیاردر روسی خواستار استفاده بانک‌ مرکزی روسیه از رمزارزها شد و کشور السالوادور را به عنوان نمونه ذکر کرد.این میلیاردر هفته گذشته در کانال تلگرامی خود از سیاست‌های بانک مرکزی در رابطه با رمزارزها انتقاد کرد و نوشت: حتی یک کشور فقیر مانند السالوادور به نیاز به رمزارزها پی برد و راهی ساده پیش گرفت.

تجارت نیوز: اولگ دریپاسکا، میلیاردر روسی خواستار استفاده بانک‌ مرکزی روسیه از رمزارزها شد و کشور السالوادور را به عنوان نمونه ذکر کرد.

اولیگ دریپاسکا بنیانگذار بیسیک المنت (basic element) است و یک گروه صنعتی در حوزه آلومینیوم، انرژی، ساخت و ساز و کشاورزی را مدیریت می‌کند. در سال ۲۰۱۸ وزارت کنترل دارایی‌های خارجی وزارت خزانه‌داری آمریکا تحریم‌های در علیه این میلیاردر و برخی شرکت‌هایش وضع کرد. دارایی خالص دریپاسکا حدود ۴/۷ میلیارد دلار تخمین زده می‌شود.

این میلیاردر هفته گذشته در کانال تلگرامی خود از سیاست‌های بانک مرکزی در رابطه با رمزارزها انتقاد کرد و نوشت: حتی یک کشور فقیر مانند السالوادور به نیاز به رمزارزها پی برد و راهی ساده پیش گرفت.

بر اساس گزارش‌های بانک جهانی از هر ۱۰ نفر در السالوادور چهار نفر در فقر زندگی می‌کنند.

السالوادور در ۹ ژوئن لایحه‌ای برای قانونی کردن بیت‌کوین تصویب کرد و اکنون این کشور تمرکز خود را بر استخراج بیت‌کوین با استفاده از انرژی آتشفشان گذاشته است.

لینک کوتاه کپی لینک
کد خبر 113828

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 8 =