آخرین اخبار

۳۱ خرداد ۱۴۰۰ - ۱۰:۴۱
راز زیبا و جوان ماندن خانم ها

ساعدنیوز زیبایی و جوان ماندن آرزویی همیشگی یک خانم است که در این راه امروزه هزینه هایی بسیار صرف می شود اما اینها به تنهایی کافی نیستند.

راز جوان ماندن

همه ما دوست داریم با بالا رفتن سن مان ظاهری عالی داشته باشیم. و همه این را می دانیم که بالا رفتن سن از سر تا نوک انگشتان پا را مورد هجوم خود قرار می دهد. حالا سوال این است، چه کار باید بکنیم؟ در اینجا به شما می آموزیم که چگونه از پوست، مو، و بدن خود بدون توجه به این که چند شمع روی کیک تولدتان روشن است محافظت کنید و جوان نگه شان دارید تا رازهای جوان ماندن را کشف کنید.

تصویر

استفاده نکردن از اتومبیل و پیاده روی زیاد

مردم در آسیا حتی اگر ماشین های بزرگ هم داشته باشند، باز هم ترجیح می دهند راه بروند. در مواقعی که دوچرخه سواری هم نمی کنند، باز هم ترجیح می دهند که پیاده روی کنند. این نوع شیوه زندگی که برای ما غیر متعارف است، ریشه در خون آن ها دارد. این روش سالم زندگی کردن در وجودشان نهادینه شده است. این رفتارشان نقطه رفتار متقابل ما است که تنبلی و استفاده از ماشین را به پیاده روی ترجیح می دهیم. این مردمان استفاده از دوچرخه را لذت بخش تر از ماند در ترافیک می دانند، برای همین حتی برای خرید نیز از دوچرخه استفاده می کنند. این گونه رفتارهای سالم می تواند روی پوست شما نیز تاثیر مطلوب بگذارد و آن را درخشان تر از قبل کند.

پیش‌بینی بورس امروز ۳۱ خرداد ۱۴۰۰آخرین وضعیت بحران کرونا در ایران

به اندازه کافی بخوابید

زیبای خفته بی معنا نیست! خواب بی کیفیت نه تنها نشانه های پیری را آشکار می کند بلکه جذابیت تان را نیز کمتر می کند. همچنین تحقیقات نشان داده خانم هایی که کمتر از پنج ساعت می خوابند در مقایسه با خانم هایی که 7 تا 9 ساعت می خوابند پوستی حساس تر نسبت به اشعه های خورشید دارند. این یعنی خواب مناسب به پوست کمک می کند به صورت طبیعی از آسیب خورشید در امان بماند و روند پیری پوست کند شود.

تصویر

اطراف تان را پُر از آدم هایی کنید که دوست و حامی تان هستند

دور و برتان را با آدم هایی که از شما پشتیبانی می کنند پُر کنید، علاوه بر همسرتان با فرزندان و همسایه های تان هم دوست باشید و از آن ها انگیزه بگیرید و با آن ها شادی را احساس کنید.

مصرف مواد غذایی سرشار از آنتی اکسیدان ها را دریابید

پیری و فرسودگی به دلیل وجود رادیکال های آزاد بروز کرده یا شدیدتر می شود. رادیکال های آزاد مولکول هایی هستند که به سلول ها آسیب زده و باعث پیری آن ها می شوند. برای مقابله با اثرات منفی رادیکال های آزاد باید مواد غذایی سرشار از آنتی اکسیدان مصرف کنید. برای این منظور باید میوه و سبزیجات زیادی میل کنید. توصیه می کنیم میوه های ریز، گردو، تخمه ی کدو و ادویه هایی مانند زردچوبه، دارچین و غیره را دریابید. تا جایی که می توانید از مصرف غذاهای صنعتی و فراوری شده بپرهیزید.

کاهش مصرف لبنیات

با توجه به سابقه تاریخی، بسیاری از مردم شرق آسیا مواد لبنی کمتری مصرف می کنند. اگر بخواهید الگوی مصرفی مردمان شرق آسیا را دنبال کنید باید مصرف شیر و پنیر را کاهش دهید. این کار نه تنها باعث کاهش چربی بدن شما می شود، بلکه با کم شدن دریافت چربی، به مواد مغذی دیگر اجازه می دهید تا بیشتر وارد بدن تان شوند.

شروع به یادگرفتن کن.

کامپیوتر، هنر، باغبانی… هرچیزی که دوست داری، هرکاری که اجازه نده مغزت بیکار بمونه. "مغز بیکار کارگاه شیطانه"، و نام شیطان اینه: آلزایمر!

تصویر

شجاع و بی پروا باشید

هیچ چیزی به اندازه ی انجام یک کار هیجان انگیز به شما احساس جوانی نمی دهد. ورزش های هیجان انگیز را تجربه کنید و از خطر کردن نترسید.

به دیگران کمک کنید

هیچ چیزی خوشحال کننده تر و راضی کننده تر از این نیست که حال و روز یک نفر دیگر را حتی کمی هم که شده بهتر کنی. می توانید تجربیات خود را در اختیار دیگران بگذارید و کمک شان کنید، می توانید کاری کنید که آن ها نیز احساس جوانی کنند و لبخند بزنند. همه ی ما می توانیم راه های زیادی برای کمک به دیگران پیدا کنیم.

تا می توانید دیگران را در آغوش بکشید

تقویم سن تان را هر چقدر که می خواهد نشان بدهد. یکی از چیز هایی که به شما احساس جوانی و ارتباط با دیگران می دهد در آغوش کشیدن اطرافیان تان است. مهربانی و تماس فیزیکی شما را جوان و با نشاط می کند.

برای خودتان ارزش قائل باشید

زنانی که همیشه جوان می مانند سرگرمی هایی برای خود دارند که به آن ها احساس جوانی می دهد. شاید حالا که به این سنین رسیده اند متوجه شوند چقدر ورزش کردن را دوست دارند و قبلا این را نمی دانستند، چون فکر می کردند وقت این را ندارند که به خودشان برسند و ورزش کنند. یا شاید متوجه شوند اگر غذایی را فقط خودشان دوست دارند و سایر اعضای خانواده نمی پسندند دلیلی ندارد از درست کردن آن صرفنظر کنند. آن ها می دانند چطور از وقت خود استفاده کنند و هر روز زمانی را به رسیدگی به خود بپردازند.

کد خبر 113480

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 2 =