فروش ۱.۷ میلیارد تومانی طرح بهارانه کتاب در آذربایجان‌شرقی

تبریز - ایرنا - مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی آذربایجان‌شرقی از فروش بیش از ۱۱ میلیارد و ۷۰۰ میلیون ریالی کتاب در طرح بهارانه کتاب این استان خبر داد.

قاسم ناظمی روز شنبه در جمع خبرنگاران اظهار کرد: این  دوره از طرح توزیع یارانه کتاب از طریق کتاب فروشی‌ها با عنوان "بهارانه کتاب ۱۴۰۰" از ۱۷ لغایت ۲۵ خرداد ماه جاری در کتاب فروشی های عضو طرح در سراسر کشور اجرا شد و  ۵۹  کتاب فروشی از استان نیز در این طرح مشارکت کردند.

وی اظهار کرد: در این دوره ۳۹ کتاب فروشی از تبریز و ۲۰ کتاب فروشی از شهرستان های ملکان، عجب شیر، مراغه، بناب، چاراویماق، هشترود، اسکو، شبستر، میانه، مرند و بستان آباد مشارکت کردند و کتاب فروشی های شهر کتاب تبریز، شایسته، توحید، بانک کتاب تبریز، حامد و پاتوق کتاب به ترتیب بیشترین فروش را داشته اند.

ناظمی ادامه داد: در طول مدت برگزاری طرح بهارانه کتاب در استان ۲۰ هزار و ۷۵۵ نسخه  کتاب به ارزش ۱۱ میلیارد و ۷۱۱ میلیون و ۹۰ هزار ریال فروخته شد که در نوع خود نسبت به طرح‌های فصلی گذشته بی سابقه است.

 وی اضافه کرد: در این طرح علاقه‌مندان کتاب‌های عمومی، کودک و نوجوان و کتاب‌های دانشگاهی را با ۲۰ درصد تخفیف از کتاب‌ فروشی‌های عضو طرح خریداری کردند.

 گفتنی است هفت درصد از کل کتابفروشی های کشور به آذربایجان شرقی اختصاص دارد و در طرح بهارانه کتاب ۱۴۰۰ نیز پنج درصد فروش کل کشور به این استان اختصاص یافته است.

کد خبر 113022

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 7 =