نظر یک اصولگرا درباره پیام سیدمحمد خاتمی به مردم برای مشارکت در انتخابات

آرین منش گفت: دعوت بزرگان و نخبگان سیاسی و فرهنگی و علمی در میزان مشارکت مردم بی تاثیر نیست، چون مردم به بزرگان خودشان تأسی می کنند اما این انتخابات به صورت انتخابات قطبی و رقابتی در نیامد. 

جواد آرین منش، فعال سیاسی اصولگرا، در گفتگو با خبرآنلاین، درباره میزان مشارکت در انتخابات گفت: در کل کشور من حدود ۴۰ تا ۴۲ درصد پیش بینی می کنم. در کلان شهرها کمترین میزان مشارکت را در تهران خواهیم داشت و بعد از آن در مراکز استان های بزرگ مثل شیراز، اصفهان، مشهد و تبریز میزان مشارکت حدود ۳۰ درصد پیش بینی می شود که باشد.

نماینده اسبق مجلس با اشاره به نقش بزرگان سیاست و پیام انتخاباتی سید محمد خاتمی گفت: به هرحال دعوت بزرگان و نخبگان سیاسی و فرهنگی و علمی در میزان مشارکت مردم بی تاثیر نیست، چون مردم به بزرگان خودشان تأسی می کنند اما این انتخابات به صورت انتخابات قطبی و رقابتی در نیامد. 

وی افزود: شما حتی شاهد هستید که آقای خاتمی وقتی از مردم دعوت می کند، دعوت به مشارکت می کند.  دعوت به حمایت از یک کاندیدای خاصی نمی کند و می خواهد این پیام را به جامعه بدهد که جریان اصلاحات در صحنه انتخابات نماینده ای ندارد اما نباید با صندوق های رای قهر کرد. هرچند که  نتیجه انتخابات تقریبا از پیش مشخص شده و ریاست جمهوری آقای رئیسی تقریبا قطعی است. 

فعال سیاسی اصولگرا با اشاره به انصراف کاندیداهای پوششی گفت: کسانی که وارد صحنه انتخابات می شوند، ستاد تشکیل می دهند و جمع زیادی از افراد به عنوان طرفدار آنها وارد فعالیت می شوند و کار اداره ستادها را عهده دار می شوند. با انصراف این افراد یک افسردگی در بین کسانی که وارد عرصه انتخابات شده اند ایجاد می کنند با این نیت که فردی را به عنوان کاندیدای شایسته خودشان انتخاب کرده بودند.

وی ادامه داد: کنار رفتن این ها از نظر اخلاقی گاهی مشکلاتی را برای طرفداران و فعالان ستاد آنها ایجاد می کند. این ذهنیت را ایجاد می کند که از وجود آنها استفاده ابزاری شده  وگرنه ممکن است در معادلات این انتخابات هم خیلی تاثیرگذار نباشد. وقتی نظر سنجی ها یک کاندیدا را ۱ یا ۲ درصد و حداکثر ۳ درصد دارای محبوبیت نشان می دهد، خیلی با کنار رفتن آنها چیزی تغییر نمی کند. مگر اینکه ممکن است با هم یک توافقاتی کرده باشند که از ظرفیت آنها در کابینه آینده استفاده شود.

۲۷۲۱۵

کد خبر 112826

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 16 =