آخرین اخبار

۲۷ خرداد ۱۴۰۰ - ۱۱:۲۳
آشنایی با اعداد و ارقام جنسی

عدد های جنسی شامل اعدادی می باشند که مربوط به رابطه جنسی و عوامل مربوط به آن همچون اندازه آلت و … هستند که هر شخصی برای اینکه درگیر خرافات و مسائل اشتباه نشود باید از این اعداد و سایر مسائل مربوط اطلاع داشته باشد . با ما همراه باشید.

در این بخش از مطالب مربوط به دانستنی های جنسی به بررسی موضوع اعداد جنسی می پردازیم , رابطه جنسی رابطه ای است که با همه نوع مسئله ای درگیر است و عوامل مهمی بر روی آن تاثیر دارند و به صورت متقابل رابطه زناشویی تاثیر زیادی بر عوامل زیادی در زندگی زناشویی دارد از این رو هر شخصی باید در رابطه با رابطه جنسی و عوامل مربوط به آن اطلاعاتی داشته باشد تا درگیر اطلاعات و مسائل اشتباه و انحرافی نشود .

معمولا نوجوانان و بعضی از بزرگسالان اطلاعات و انتظارات نادرستی دارند.اگر شما یک چنین شخصی هستید ، اعداد جنسی می توانند در روشن شدن بعضی از این عقاید نادرست به شما کمک کنند.
این ارقام بطور میانگین از اندازه متوسط مربوط به 85 تا 90 درصد از جمعیت اخذ شده است.اگر شما فرق دارید.به یاد داشته باشید که اندازه بزرگ همیشه خوب نیست و ممکن است برای یک خانم دردناک باشد.

اعداد جنسی ، ارقامی هستند که میانگین ابعاد و اندازه های اندام جنسی مردان و زنان جهان است. این اطلاعات از حدود 80 درصد مردم جهان استخراج شده است. توجه داشته باشید این اعداد ممکن است برای شما بیشتر یا کمتر باشد. با توجه به منطقه جغرافیایی و ژنتیک این ابعاد برای افراد مختلف متفاوت هست.

اندام های جنسی مردانه

 1. اندازه آلت تناسلی در حالت شل و خوابیده 7 تا 10 سانتی متر بوده و رو به پایین است.
 2. آلت تناسلی مردان در هنگام نعوظ 12 تا 18 سانتیمتر طول دارد و با زاویه ای حدود 15 درجه رو به بالا است.
 3. اندازه بیضه: 3*2*5 سانتی متر مکعب است. بیضه چپ پایین تر از بیضه راست قرار گرفته و قطر آن بزرگتر به نظر می رسد.

اندام های جنسی زنانه

 • واژن: عمق معمولی 7سانتمتر و قطر معمولی 2سانتمتر دارد.
 • اندازه واژن در هنگام تحریک دارای عمق 10سانتمتر و قطر7سانتیمتر است .
 • زاویه واژن متناظر با زاویه آلت مرد بوده و 45 درجه می باشد.
 • PH واژن 4 تا 5 (خیلی اسیدی.PH ادرار -5.5 تا 6.5) است.
 • ضخامت پرده بکارت- بین0.125 تا 0.25 سانتی متراست .
 • کلیتوریس: طول کل-2.5 سانتیمتر بوده و بخش نمایان فقط 0.20 طول آن است.کلیتوریس معادل آلت مرد بوده و پر از عصب های حسی است.

اعداد جنسی

انزال و ارگاسم

 • تعداد متوسط اسپرم مرد در هر انزال: 300 تا 500 میلیون اسپرم.
 • تعداد کل اسپرم های یک مرد در طول عمر: 1.2 تریلیون اسپرم.
 • متوسط طول اسپرم: 4 میکرون.
 • غلظت متوسط اسپرم: 20 میلیون در هر میلیمتر.
 • سرعت متوسط انزال: 28 مایل در ساعت یا .45km/hr
 • حجم متوسط انزال: 4 میلی لیتر یا تقریباً یک قاشق چایخوری.
 • وقتی اسپرم به واژن رسید ، فقط 5 دقیقه طول می کشد تا اسپرم 4 میکرونی فاصله 6 اینچ را طی کرده و به گردن رحم برسد.
 • انقباضات ارگاسمی در هر دو جنس در بازه های0.8 ثانیه رخ داده و متوسط مدت ارگاسم در مردان 3 تا 5 ثانیه اما در زنان کمی طولانی تر و 5 تا 8 ثانیه است.

تعداد رابطه جنسی

یکی از مواردمهم در مباحث اعداد جنسی تعداد رابطه جنسی زوجین در طول هفته می باشد.زوج هایی که به طور معمول چهار تا شش بار در هفته رابطه جنسی دارند نسبت به آنهایی که رابطه جنسی کمتری دارند، 4 تا 7 سال جوان تر به نظر می رسند. مزایای رابطه جنسی بستگی به تعداد دفعاتی دارد که این کار را انجام می دهید. بنابراین باید بتوانید عدد مورد نظرتان را پیدا کنید.

یک بار در هفته: وزنتان متعادل میشود

رابطه جنسی باعث می شود مغز شما هورمون اکسی توسین ترشح کند که می تواند خواب شما را بهبود ببخشد. خواب بیشتر و بهتر مساوی وزن کمتر است. خواب می تواند هورمون های مرتبط با گرسنگی که گرلین و لپتین نام دارند را تنظیم کرده و مانع از پرخوری شود. برقراری کمتر از یک بار رابطه جنسی در طول هفته برای زوجین توصیه نمی شود.

دو بار در هفته: از بیماری در امان هستید

براساس مطالعاتی که انجام شده مشخص شده است افرادی که دو تا سه بار در هفته رابطه جنسی برقرار می کنند 30 درصد پروتئین ایمونوگلوبولین A بیشتری نسبت به آنهایی که این کار را انجام نمی دهند، دارند که باعث ایجاد محافظت در برابر بیماری ها می کند. محققان بر این باورند که اثر افزایش دهنده خلق و خو و آرامش بخش رابطه جنسی می تواند نقش مهمی در حفظ سلامت افراد داشته باشد.

سه بار در هفته: قلب شما خوب میزند

رابطه جنسی به طور مستقیم بر قلب اثر می گذارد چون باعث می شود ضربان قلب بالا رفته و جریان خون افزایش پیدا کند. بر طبق مطالعاتی که در دانشگاه بریستول انجام شده، مشخص شده است افرادی که سه بار در هفته رابطه جنسی برقرار می کنند خطر ابتلا به حمله قلبی در آنها به نصف کاهش می یابد.

چهار بار در هفته: پوست صاف میشود

زوج هایی که به طور معمول چهار تا شش بار در هفته رابطه جنسی دارند نسبت به آنهایی که رابطه جنسی کمتری دارند، 4 تا 7 سال جوان تر به نظر می رسند. این را یک مطالعه در بیمارستان ادینبورگ اسکاتلند گزارش داده است. این می تواند به این دلیل باشد که رابطه جنسی می تواند باعث تولید هورمون رشد شود که چربی بدن را کم می کند و باعث نرمی پوست صورت می شود.

پنج بار در هفته: خوش بین می شوید

رابطه جنسی مکرر با افزایش خوش بینی، انرژی، تمرکز و خلاقیت مرتبط است. بنابراین حتی زمانی که همه چیز به روال درست و منطقی پیش نمی رود، شما خوش بین هستید و رابطه شادتری را تجربه می کنید. علاوه بر این، تمرکز و انگیزه ای که به دست می آورید می تواند شما را در عملکرد بهتر کاری نیز کمک کند.

شش بار در هفته: مفید برای مغز

اگر می خواهید باهوش تر باشید و فعالیت مغزتان بیشتر شود بهتر است دست کم شش بار در هفته رابطه زناشویی داشته باشید. اگر بتوانید به این عدد برسید می توانید روی فعالیت درست و حسابی مغزتان حساب کنید. زمانی که شما رابطه جنسی برقرار می کنید جریان خون در مغز افزایش پیدا می کند و هورمون هایی را ترشح می کند که می تواند ظرفیت فکری تان را بالا ببرد و حتی این امکان وجود دارد که سلول های جدید مغزی ساخته شود.

هفت بار در هفته: خلق و خوی تان را بهتر می کند

همه ما با مزایا و فواید روحی و جسمی رابطه جنسی آشنا هستیم به همین خاطر اگر بتوانید هر روز رابطه جنسی داشته باشید می توان گفت خیلی راحت استرس را از خودتان دور می کنید. یک دلیل مهم برای این موضوع این است که رابطه جنسی هر روز می تواند باعث تولید اندورفین می شود که نقش مهمی در کاهش اضطراب دارد.

مدت زمان مناسب رابطه جنسی

پس از اندازه گیری رابطه جنسی زوج ها، میانگین زمان برای رابطه جنسی ۵.۴ دقیقه تعیین شده است؛ بنابراین گفته هایی که درباره زمان رابطه جنسی وجود دارد، درست نیست.

برای رابطه جنسی نمی توان بازه زمانی خاصی در نظر گرفت. بسته به سن زوج ها و میزان فعالیت بدنی که دارند، برخی از افراد رابطه جنسی کوتاه تری دارند و برخی دیگر رابطه جنسی طولانی تر؛ بنابراین با وجود تحقیقات متعددی که در این زمینه انجام شده هنوز نمی توان زمان مناسبی برای رابطه جنسی ایده آل در نظر گرفت. هر یک از زوج ها بازه زمانی خاصی را برای رابطه جنسی ایده آل در نظر می گیرند. برخی از زوج ها ۷ تا ۱۰ دقیقه را مطلوب می دانند. در صورتی که این زمان برای برخی دیگر کم یا زیاد است. زمان ایده آلی که در تحقیقات روی ۵۰۰ زوج ارائه شده ۵.۴ دقیقه است. با توجه به آمادگی بدنی زوج ها و سنی که دارند، زمان رابطه جنسی می تواند بیشتر یا کمتر از عدد تعیین شده باشد.

ساعدنیوز

کد خبر 112727

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 4 =