ایتالیا ۳ – سوئیس صفر/ آتزوری همچنان بی‌نقص در یورو

در دومین دیدارش در رقابت‌های یورو ۲۰۲۰ با نمایشی بی‌نقص سوئیس را شکست داد و صدرنشین گروه A این رقابت‌ها باقی ماند.

آفتاب‌نیوز :

ایتالیا و سوئیس در چارچوب هفته دوم مرحله گروهی یورو ۲۰۲۰ به مصاف هم رفتند که این دیدار با نتیجه ۳ بر صفر به سود ایتالیا به پایان رسید.

ایتالیا با این نتیجه ۶ امتیازی شد و با پنج گل زده و بدون گل خورده صدرنشین گروه A مسابقات باقی ماند. سوئیس هم با یک امتیاز در رده سوم قرار گرفت تا پایین‌تر از ولز چهار امتیازی کار سختی برای صعود به مرحله بعد یورو ۲۰۲۰ داشته باشد.

ایتالیا که مدت‌هاست طعم شکست را نچشیده است، در این دیدار هم عملکرد خوبی از خود به نمایش گذاشت و توانست موقعیت‌های زیادی ایجاد کند.

شاگردان مانچینی پس از چند حمله‌ای که در ابتدای بازی داشتند در دقیقه ۱۹ توسط کیلینی به گل نخست رسیدند اما پس از بازبینی توسط VAR مشخص شد که او ضربه کرنر ارسالی را با دست کنترل کرده بوده و به همین دلیل گل مردود اعلام شد.

۶ دقیقه بعد اما با نفوذ براردی از جناح راست و پاس کات بک او، لوکاتلی توانست گل نخست ایتالیا را به ثمر برساند تا آتزوری یک بر صفر پیش بیفتد.

ایتالیایی‌ها در ادامه بازی را در اختیار داشتند و با اینکه چند موقعیت دیگر ایجاد کردند اما راه به جایی نبردند تا نیمه نخست با همان یک گل به پایان برسد.

ایتالیایی‌ها نیمه دوم را خوب شروع کردند و در دقیقه ۵۲ توسط لوکاتلی به گل دوم رسیدند تا هم آتزوری و هم لوکاتلی در این دیدار دوگله شوند. لوکاتلی در این صحنه پس از رسیدن پاس بارلا، شوت دقیقی از پشت محوطه جریمه زد که یان سومر نتوانست واکنشی نشان دهد و توپ به تور دروازه نشست.

پس از این گل سوئیسی‌ها چند موقعیت خوب گل‌زنی برای خودشان ایجاد کردند اما عملکرد دفاعی خوب ایتالیایی و دوناروما مانع از گل‌زنی آن‌ها شد. البته ایتالیایی‌ها هم خیلی عقب ننشستند و می‌توانستند یک بار توسط براردی و دو بار توسط ایموبیله به گل سوم برسند اما بی‌دقتی آن‌ها باعث شد که این اتفاق نیفتد تا اینکه ایموبیله پس از ندانستن قدر دو موقعیت خوب گل‌زنی که به دست آورد، با ضربه‌ای زیبا از پشت محوطه جریمه در دقیقه ۸۹ یان سومر را مغلوب خودش کرد تا ایتالیا بالاخره به گل سوم برسد.

کد خبر 112628

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 1 =