۲۶ خرداد ۱۴۰۰ - ۱۵:۱۹
پشت پرده ریزش سال گذشته بورس

وزیر اقتصاد در واکنش به اظهارات رئیس کل سابق بانک مرکزی درباره علل ریزش بورس گفت: ایشان در عصبانیت این نکات را مطرح کرده اند.

به گزارش خبرنگار مهر، عبدالناصر همتی، رئیس کل اسبق بانک مرکزی که مدتی است وارد کارزار انتخابات ریاست جمهوری شده است، در تبلیغات انتخاباتی در اظهارات مختلفی، وزارت اقتصاد را عامل سقوط بازار سرمایه معرفی کرد.

وی در یکی از این اظهارات با اشاره به ارسال نامه خصوصی به رهبر انقلاب و رئیس جمهور درباره خطر ریزش بورس گفت: ولی باز هم مردم دعوت به بورس شدند، وزیر اقتصاد گفت مشکلی نیست و حبابی وجود ندارد و شاخص می‌تواند به رشدش ادامه دهد.

اینک وزیر اقتصاد با رد ادعاهای همتی، می‌گوید: ایشان در عصبانیت این نکات را مطرح کرد. ایشان عضوی شورای عالی بورس است، طبیعتاً اعضای شورای عالی بورس اگر دیدگاهی برای بهبود شرایط بورس دارند، بهترین حالت این است که بیایند در شورا نکات شأن را مطرح کنند.

وی با بیان اینکه اعضای شورای عالی بورس خبرگان بازار سرمایه هستند، افزود: برهمین اساس با تحلیل‌ها و پیشنهاداتی که مطرح می‌شود، برخورد کارشناسی می‌کنند. کسی که برای خودش و دیدگاه خودش، پشتوانه علمی و تحلیلی قائل باشد، می‌آید به نهاد قانونی بازار سرمایه که شورای عالی بورس است و پیشنهادش را مطرح می‌کند.

مروری بر اظهارات سال گذشته همتی نیز بر نقش نرخ بهره بین بانکی در تحولات سال گذشته بازار سهام صحه می‌گذارد.

  
کد خبر 112570

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 1 =