شبکه شاد رایگان می‌ماند یا پولی می‌شود؟

مدیر شبکه شاد گفت: ترافیک مصرفی شاد تا پایان دوره کرونا باید رایگان باشد؛ چون شاد ابزار ارائه آموزش پایه در دوره کروناست و جایگزین دیگری ندارد.

به گزارش همشهری‌آنلاین   نیلوفر شرفی مدیر شبکه شاد درباره شرایط فعلی استفاده از شبکه شاد و رایگان بودن این پلتفرم گفت: شاد پلتفرم رسمی آموزش و پرورش برای آموزش‌های مجازی است و اپلیکیشینی بوده که از سوی وزارت آموزش و پرورش برای کاربری آموزش رسمی توصیه شده است. این سیاست ثابت وزارتخانه در دوره شیوع کرونا بوده و تاکنون تغییر نکرده است.

وی با بیان این‌که شاد تاکنون رایگان بوده است، توضیح داد: شاد ابزار کمکی معلمان و دانش‌آموزان سراسر کشور برای آموزش‌های مجازی بوده که به صورت رایگان به ایشان ارائه خدمت می‌داده و فعلا بستر دیگری برای این منظور در نظر گرفته نشده است.

شرفی در پاسخ به این سوال که از اول تیرماه بسته‌های ویژه اینترنت رایگان آموزش مجازی به سیم‌کارت‌های دانش‌آموزی اختصاص می‌یابد، گفت: با توجه به مذاکراتی که با وزارت ارتباطات انجام دادیم، قرار شد سیم‌کارت دانش‌آموزی را در اولین فرصت آماده کنند و در اختیار دانش‌آموزان قرار دهند.

مدیر شبکه شاد بیان کرد: از آنجا که شاد ابزار ارائه آموزش پایه در دوره کروناست و جایگزین دیگری ندارد باید تا پایان کرونا رایگان باشد. این موضوع سال گذشته با دستور رئیس‌جمهوری و امسال براساس مصوبه مجلس انجام شد و تا پایان سال ادامه خواهد داشت.

وی افزود: اما آنچه تقاضای ما درباره سیم‌کارت دانش‌آموزی بوده، این است که برای افزایش زمینه‌های صیانت از دانش‌آموزان در فضای مجازی و زمینه‌سازی کنترل بهتر والدین بر عملکرد فرزندانشان این سیم‌کارت‌ها ارائه شود. با این نگاه تاکید کردیم که سیم‌کارت دانش‌آموزی در اختیار والدین علاقه‌مند و متقاضی قرار بگیرد و استفاده از آن صرفا در صورت صلاحدید والدین انجام می‌شود.
 

کد خبر 111633

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 8 =