آخرین اخبار

بی آبرویی زن و شوهر در خیابان / آنها چه می کردند

حوادث رکنا : سارقان با سو استفاده از اعتماد شهروندان حساب بانکی آنها را خالی می کردند.

می گفت سارقان از اعتمادش سوء استفاده کرده و موجودی کارتش را به صفر رسانده اند. قبل از اینکه پایش را به مرکز فرماندهی پلیس آگاهی استان خراسان رضوی بگذارد به دادسرا رفته و اعلام شکایت کرده بود. بعد از اینکه مرد جوان به اتاق افسر تحقیق پرونده اش در اداره مبارزه با سرقت و کلاهبرداری پلیس آگاهی هدایت شد از ماجرایی گفت که به موجب آن ده ها میلیون تومان سرمایه اش را باخته بود.

خالی کردن حساب بانکی با شیوه فریبکارانه

شاکی در برگه اظهاراتش نوشت: «در مقابل عابربانک ایستاده بودم که زن و مردی جوان به سمتم آمدند و خواستند تا مبلغ 200 هزار تومان برای آن ها کارت به کارت کنم. چون حسابشان موجودی کافی نداشت مبلغ مورد نظر را به صورت نقدی به من دادند. از سر خیرخواهی و اینکه کارشان راه افتاده باشد کارت بانکی  ام را به مرد جوان دادم. چون خودم بلد نبودم با دستگاه عابر بانک کار کنم از مرد جوان خواستم که مبلغ مورد نیازش را انتقال دهد. نمی دانستم پشت آن چهره های موجهشان چه مقصود شومی پنهان شده است وگرنه هیچ وقت کارت بانکی ام را به آن ها نمی دادم. بعد از اینکه مرد جوان شماره رمز کارت را از من دریافت کرد با زن جوان فرار کردند. آن ها در حالی که کارت بانکی را با خود می بردند سوار بر یک خودرو پراید با سرعت زیاد از محل دور شدند. هنوز زمانی نگذشته بود که متوجه شدم مبلغ 35 میلیون تومان از کارت بانکی ام برداشت شده و موجودی حسابم صفر شده است.»

بازداشت سارقان حرفه ای

با گشوده شدن این پرونده سرقت تحقیقات برای شناسایی و دستگیری متهمان آغاز شد و کارآگاهان پایگاه شمال پلیس آگاهی مشهد وارد عمل شدند. مأموران در قدم ابتدایی خود با کنار هم قرار دادن سرنخ های به دست آمده موفق به ردزنی یکی از متهمان شدند.

تحقیقات این پرونده ادامه داشت تا اینکه این فرد در عملیاتی ضربتی و غافل گیرانه در مخفیگاهش دستگیر شد. متهم ابتدا منکر ارتکاب جرم از سوی خودش بود و اظهارات شاکی پرونده را کذب می دانست اما همین که در برابر تصاویر ثبت شده عابربانک قرار گرفت به ناچار لب به بیان حقیقت گشود و راز مجرمانه خود و 2همدست دیگرش را برای پلیس فاش کرد.

کارآگاهان پلیس حالا سرنخی از 2 همدست دیگر این متهم که زن و مردی جوان بودند داشتند برای همین با نقشه ای حساب شده و با اخذ مجوز قضایی به سراغ مخفیگاه آن ها رفتند. محل ردزنی شده زیر نظر مأموران قرار داشت تا اینکه 2متهم وارد آن شدند. مجریان قانون به محض رؤیت 2سارق دیگر این پرونده در اقدامی غافل گیرانه هر دو نفر را دستگیر کردند.

در بازرسی از مخفیگاه متهمان که در یکی از مناطق حاشیه ای شهر مشهد است خودرو پرایدی که مجرمان با آن مرتکب سرقت از مال باخته شده بودند نیز کشف و توقیف شد.

به گفته سرهنگ جواد شفیع زاده، رئیس پلیس آگاهی استان خراسان رضوی 3 متهم به دام افتاده در تحقیقات تاکنون به 30 فقره سرقت و کلاهبرداری با همین شیوه اعتراف کرده اند. پرونده متهمان پس از تکمیل تحقیقات اولیه برای کشف دیگر جرائم احتمالی در اختیار مقام قضایی قرار گرفت. 

کد خبر 111325

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 13 =