تبریز- ایرنا- مدیر کل حفاظت محیط زیست آذربایجان شرقی گفت: کشور ما گرفتار مسائلی مانند کمبود آب، خشکسالی، جنگل زدایی و کویرزایی است و فرسایش خاک هم از دغدغه های زیست محیطی است .

حسن عباس نژاد روز پنج شنبه در جلسه کمیسیون ماده ۱۱ قانون هوای پاک افزود: اکنون مشکلات زیست محیطی جامعه، یکی از اساسی ترین چالش های کشور می باشد.

دبیر کمیسیون ماده ۱۱ قانون هوای پاک استان گفت: حل مشکلات محیط زیست جامعه همراهی مردم و ارتقاء سطح فرهنگ و سواد زیست محیطی، همدلی و همکاری سایر نهادها و دستگاههای دولتی را می‌طلبد.

عباس نژاد گفت: انتظار ما از همه مسئولان و دستگاههای اجرایی مرتبط این است که به موضوعات محیطی زیستی بیشتر بپردازند و در بحث توسعه، اهداف توسعه متوازن و پایدار را مد نظر قرار دهند. 

وی اظهار کرد: در راستای تحقق شعار سال"تولید،پشتیبانی ها و مانع زدایی ها" پانزدهمین جلسه کمیسیون ماده ۱۱ قانون هوای پاک در راستای بررسی مشکلات واحدهای تولیدی، صنعتی و کشاورزی و به مناسبت هفته محیط زیست برگزار شد.

مدیر کل حفاظت محیط زیست آذربایجان شرقی افزود: در این جلسه، با بررسی پرونده‌های مطروحه در کمیسیون ماده ۱۱ قانون هوای پاک ضمن لحاظ نمودن ضوابط و قوانین، واحدهایی که فاقد آلایندگی بوده و صرفاَ در مورد اعمال ضوابط  استقرار واحدهای تولیدی ، خدماتی و صنعتی مشکلاتی داشتند در راستای منویات مقام معظم رهبری و تحقق بهینه شعار سال و رفع موانع سرمایه گذاری و حمایت از اشتغال و فضای کسب و کار مورد تصویب قرار گرفت.

وی گفت: در سال جاری تعداد ۴۵ فقره پرونده در قالب چهار کمیسیون مورد رسیدگی قرار گرفته است.

کد خبر 111317

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 0 =