وزیر آموزش و پرورش وارد فرودگاه بوشهر شد

وزیر آموزش و پرورش برای دیدار با نمایندگان فرهنگیان و دانش‌آموزان، شرکت در جلسه شورای آموزش و پرورش وافتتاح یک واحد آموزشی وارد استان بوشهر شد.

به گزارش ایلنا، محسن حاجی میرزایی در فرودگاه بوشهر با بیان اینکه برای اجرای طرح رتبه‌بندی معلمان پنج هزار میلیارد تومان اعتبار پیش بینی شده است، افزود: دولت لایحه رتبه‌بندی معلمان را تقدیم مجلس کرده و کلیات آن در کمیسیون آموزش و تحقیقات به تصویب رسیده است. 

وی بیان کرد: همچنین به درخواست نمایندگان مجلس شورای اسلامی فوریت این لایحه به رای گیری گذاشته شد و مجلس با اولویت و فوریت آن موافقت کرده و مراحل بررسی و تصویب آن بعد از تعطیلات در نخستین جلسه مجلس در دستور کارقرار می‌گیرد. 

حاجی میرزایی اضافه کرد: با توجه به اینکه اعتبار طرح رتبه‌بندی معلمان از ابتدای سال ۱۴۰۰پیش بینی شده، نمایندگان مجلس شورای اسلامی انگیزه خوبی برای اینکه این لایحه هر چه سریعتر به قانون تبدیل شود دارند. 

وزیر آموزش و پرورش تاکید کرد: بر این اساس هر زمانی که لایحه رتبه‌بندی معلمان به تصویب برسد، از ابتدای فروردین ۱۴۰۰برای کسانی که واجد شرایط تشخیص داده شوند و رتبه‌های مختلف را احراز کنند، قابل اعمال خواهد بود. 

حاجی میرزایی گفت: در سال نخست باید مراحل احراز صلاحیت‌ها انجام شود، این کار به تدریج انجام خواهد شد و معلمان در مدت سه سال در رتبه‌های مختلف قرار می‌گیرند. 

وی در خصوص واکسیناسیون فرهنگیان اضافه کرد: با هماهنگی‌هایی که با وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و ستاد ملی کرونا انجام شده، مقرر است معلمان به عنوان یکی از اقشار حساس جامعه در مرداد ماه مشمول واکسیناسیون شوند. 

حاجی میرازیی ادامه داد: با انجام واکسیناسیون تلاش می‌شود در مهر آینده مدرسه‌ها به صورت حضوری برگزار شوند. 

وی تاکید کرد: تجربه یک سال کار در شرایط کرونایی به ما و همه جامعه جهانی این واقعیت را اثبات کرد که معلم و مدرسه هیچ جایگزینی ندارد و بنابراین باید به فضای مدرسه بازگردیم تا بتوانیم آموزش با کیفیت را تجربه کنیم.

کد خبر 110188

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 0 =