اختصاص ۱۸۹ شعبه ثابت و سیار برای انتخابات ۲۸ خرداد در ورامین

تهران- ایرنا- فرماندار شهرستان ورامین گفت: در جریان انتخابات ۲۸ خرداد ، ۱۸۹ شعبه ثابت و سیار آراء مردم را در سه انتخابات ریاست جمهوری، شوراهای اسلامی شهر و روستا و میاندوره‌ای مجلس خبرگان جمع‌آوری می‌کند.

حسین کاغذلو روز شنبه در جلسه مشترک هیأت اجرایی و نظارت انتخابات که در محل فرمانداری شهرستان ورامین برگزار شد اظهار داشت: شهرستان ورامین روز ۲۸ خرداد، سه انتخابات سیزدهمین دوره ریاست جمهوری، ششمین دوره شوراهای اسلامی شهر و روستا و میاندوره‌ای مجلس خبرگان را پیش رو دارد و تمامی تمهیدات برای اجرای با شکوه این رویداد مهم سیاسی تهیه شده است.

وی افزود: مهمترین اصل در برگزاری انتخابات، عمل به قانون و شفافیت در امور است و در سایه این مهم است که می‌توان زمینه مشارکت آحاد جامعه را در این رویداد مهم سیاسی فراهم کرد.

وی تصریح کرد: یکی از مهمترین وظایف هیأت اجرایی انتخابات، تعیین تعداد و محل شعب اخذ رأی است که این مهم با در نظر گرفتن وضعیت تعداد آراء در دوره‌ گذشته، امکانات موجود در شعب، وضعیت اینترنت و در نظر گرفتن شرایط بهداشتی مورد نیاز برای رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی مقابله با بیماری کرونا انجام و پس از بررسی‌های میدانی ۱۸۹ شعبه برای انتخابات ۱۴۰۰ در نظر گرفته شد.

کاغذلو افزود: در بخش مرکزی، ۱۵۱ شعبه اخذ رأی در نظر گرفته شده که از این تعداد ۳ شعبه سیار و ۱۴۸ شعبه به صورت ثابت نسبت به جمع آوری آراء اقدام می‌کند.

وی تصریح کرد: در بخش جوادآباد نیز ۳۸ شعبه شامل ۱۰ شعبه سیار و ۲۸ شعبه ثابت آراء مردم را در سه انتخابات ریاست جمهوری، شوراهای اسلامی و میاندوره‌ای مجلس خبرگان جمع آوری می‌کند.

فرماندار ورامین گفت: انتخابات ششمین دوره شوراهای اسلامی در ۱۵ روستای بخش مرکزی و ۳۸ روستای بخش جوادآباد ورامین برگزار می‌شود.

وی اظهار داشت: بخش جوادآباد ۱۲۴ کرسی و بخش مرکزی ۶۳ کرسی شورا دارد.

انتخابات سیزدهمین دوره ریاست جمهوری و ششمین دوره شورای اسلامی ۲۸ خرداد امسال برگزار می‌شود.
 

کد خبر 107773

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 15 =