سوال سخت و معنادار علی لاریجانی /گاهی یک قاضی ممکن است محدودیت برای مردم به وجود بیاورد

لاریجانی گفت: گاهی یک قاضی ممکن است محدودیت برای مردم به وجود بیاورد اگر این حدود مشخص نباشد از مبانی افرادی با حسن نیت هم ممکن است اشتباه کنند.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین، علی لاریجانی، کاندیدای انتخابات ریاست جمهوری ۱۴۰۰ در یک پیام ویدئویی گفت: یک سوال مهم این است که میزان و  چگونگی دخالت حکومت در امور مردم مشخص کنید؟ یعنی حکومت‌ها در چه جاهایی می‌توانند در امور مردم دخالت کنند و در چه مواردی حق ندارند این کار را انجام دهند. مخصوصا برای حکومت‌هایی که به حقوق طبیعی مردم قائل هستند.

او با بیان اینکه چارچوب‌های مشخصی برای این امر وجود دارد گفت: اینجا باید نظرات را دقیق کرد چون کاملا به آزادی مردم در زندگی‌شان مربوط است به عنوان نمونه من وقتی در وزارت ارشاد بود مشاهده کردم دستگاه‌ه دولتی تصمیم گرفته است ویدئو را ممنوع کند برای مردم در حالی که مردم می‌خواستند با دوربین زندگی، خاطرات و خانواده خود را به تصویر بکشند و هیچ دلیل برای اینکه حکومت می‌تواند چنین ممنوعیتی به وجود بیاورد نمی‌دیدم و به همین دلیل هم این دستور را لغو کردم. از این نمونه‌ها زیاد است گاهی یک قاضی ممکن است محدودیت برای مردم به وجود بیاورد اگر این حدود مشخص نباشد از مبانی افرادی با حسن نیت هم ممکن است اشتباه کنند لذا چارچوب های دخالت حکومت در امور مردم یک سوال فوق‌العاده مهم است.

۲۷۲۱۶

کد خبر 107442

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 6 =