تمام مدارس شهری آذربایجان‌غربی به اینترنت پهن‌باند متصل شد

ارومیه- ایرنا- مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات آذربایجان‌غربی با اشاره به توسعه روزافزون استفاده از شبکه اینترنت در مدارس شهری و روستایی استان گفت: یک‌هزار و ۵۹۶ مدرسه شهری در استان وجود دارد که تمام آنها به اینترنت پهن باند متصل شده است.

قاسم جلیلی‌نژاد روز یک‌شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: همچنین از یک‌هزار و ۷۳۹ مدرسه روستایی بیش از ۹۰ درصد مدارس به اینترنت پهن باند متصل هستند.

وی ادامه داد: با اتصال مدارس شهری و روستایی به اینترنت پهن باند، تجهیزات اتصال و پهنای باند رایگان در اختیار مدارس قرار گرفته است.

وی ادامه داد: این طرح در راستای تامین زیرساخت‌های هوشمندسازی مدارس و با پیمانکاری اپراتورهای ثابت و همراه در شهرها و روستاهای آذربایجان‌غربی اجرایی می‌شود.

مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات آذربایجان‌غربی گفت: قرارداد خرید خدمت به کارفرمایی وزارت ارتبارطات و پیمانکاری مخابرات منطقه با تامین اعتبار از محل طرح USO برای تمام مدارس روستایی بالای ۲۰ خانوار و شهرهای زیر ۲۰ هزار نفر در حال اجراست.

جلیلی‌نژاد افزود: مازاد بر تامین زیرساخت اتصال به شبکه ملی اطلاعات که جزء تعهدات وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات است، بهره مندی از ظرفیت پهن‌باند ۲ مگابایتی و استفاده تا حجم ۳۰ گیگابایت ازدیگر خدمات وزارت ارتباطات  برای توسعه هوشمندسازی مدارس است.

وی تاکید کرد: اولویت تامین هزینه‌های اتصال مدارس به شبکه ملی اطلاعات از محل اعتبارات طرح USO مختص مدارس روستایی و محروم است.

به گزارش ایرنا، زیرساخت‌های ارتباطی و اینترنتی ارایه شده به روستاها و مناطق محروم استان از جمله خدمات ارزنده و دستاوردهای وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات در جهت توسعه دولت الکترونیک و ایجاد تسهیلات ارتباطی برای مردم مناطق محروم است.

در حال حاضر بیش از ۸۰ درصد روستاهای استان آذربایجان غربی با وجود مشکلات در حوزه تامین تجهیزات ارتباطی از اینترنت پرسرعت برخوردار هستند.

کد خبر 106702

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 2 =