آخرین اخبار

باطری دزدهای شمال پایتخت بازداشت شدند

رئیس کلانتری ۱۲۲ دربند از دستگیری ۲ سارق باطری خودرو شمال شهر با ۴۰ فقره سرقت خبر داد .

به گزارش  تلکسیران، سرهنگ "علی قاسمی" رئیس کلانتری ۱۲۲ دربند،گفت: طی دو ماه اخیر شکایت‌های متعددی از سوی اهالی محل دربند مبنی بر سرقت باطری خودروهایشان طرح شد و بررسی موضوع بر عهده تیمی از ماموران تجسس کلانتری ۱۲۲ قرار گرفت.

وی افزود: با بررسی شکایت‌های اعلامی و پایش‌های اطلاعاتی مشخص شد، سرقت‌ها صبح روزهای جمعه و با یک دستگاه پژو پارس سفید رنگ دارای پلاک تقلبی رخ داده است.

سرهنگ قاسمی با اشاره به اینکه تردد خودروهای عبوری در صبح‌های روز جمعه تحت کنترل درآمد، ادامه داد: با افزایش گشت زنی‌های انتظامی اواخر ماه گذشته ماموران کلانتری خودرو موصوف را با یک سرنشین که در حال پرسه زنی بود مشاهده و دستور ایست دادند، اما راننده آن بدون اعتنا به هشدار پلیس از محل گریخت.

وی با اشاره به اینکه خودرو مورد نظر پس از تعقیب و گریزی توقیف شد،گفت: ماموران در تحقیقات انجام شده مالک خودرو را شناسایی و با دستور قضائی وی را در محل سکونتش دستگیر و به کلانتری منتقل کردند.

رئیس کلانتری ۱۲۲ دربند با بیان اینکه در تحقیقات انجام شده مالک خودرو از وقوع سرقت‌ها اظهار بی اطلاعی کرد، افزود: خودرواش را در اختیار دوستش قرار داده و قرار بر این بوده که با خودرو وی کار کند.

وی تصریح کرد: در شاخه دیگری از تحقیقات پلیسی، دومین متهم صبح امروز در مخفیگاهش واقع در اکبر آباد اسلامشهر دستگیر و در همان بازجویی اولیه اظهار داشت سرقت‌ها را با همکاری مالک خودرو انجام داده است.

سرهنگ قاسمی با اعلام صریح متهمان به ۴۰ فقره سرقت باطری خودرو با همکاری یکدیگر در مناطق زعفرانیه، نیاوران و دربند و همچنین فروش آن‌ها به یک مالخر، گفت: تا کنون ۳۰ تن از مال باختگان، شناسایی شده اند.

وی در پایان گفت: شهروندانی که باطری‌های خودروشان صبح‌های روز جمعه در مناطق ذکر شده طی دو ماه اخیر سرقت شده برای پیگیری به کلانتری ۱۲۲ دربند مراجعه کنند.

کد خبر 10657

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 12 =