آخرین اخبار

۲۵ اردیبهشت ۱۴۰۰ - ۰۶:۴۳
هشدار؛ در فضای باز هم ماسک بزنید

رئیس بخش عفونی بیمارستان مسیح دانشوری با بیان اینکه جهش ویروس کرونایی قدرت انتقال را بیشتر کرده است از مردم درخواست کرد تا در فضای باز نیز ماسک بزنند.

 میزان، طبرسی با اشاره به روند بالای مرگ و میرها و عدم ثبات شرایط کرونایی تاکید کرد:مردم باید پروتکل‌های بهداشتی را جدی بگیرند و همچنان رعایت کنند.

رئیس بخش عفونی بیمارستان مسیح دانشوری گفت: امیدواریم با پوشش گسترده‌تر واکسیناسیون شاهد اخبار امیدوارکننده تری در آینده باشیم.

وی ادامه داد: جهش ویروس کرونایی قدرت انتقال را بیشتر کرده است و از این رو وجود ذرات معلق کرونا در هوا و انتقال آن در فضاهای بسته از همان ابتدای شیوع این بیماری مطرح بود.

طبرسی افزود: بسیاری از افراد با اینکه همه جا ماسک می‌زنند و مهمانی هم نرفتند، اما به دلیل استفاده از آسانسور به کرونا مبتلا شده اند.

رئیس بخش عفونی بیمارستان مسیح دانشوری با اشاره به انتقال ویروس از سطوح به انسان گفت: اگر دست افراد به محیط و سطوح آلوده به ویروس برخورد داشته باشد باید مرتبا دست‌ها را شسته و ضدعفونی کنند و دست به چشم و دهان نزنند و در عین حال از ماسک هم استفاده کنند.

وی افزود: در صورتی که این ویروس از تاریخ ویروس‌های دیگر تبعیت کند بعد از دو سال چرخش و انجام واکسیناسیون احتمالا و تا یک سال دیگر از چرخش می‌افتد.

کد خبر 106313

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 5 =