آخرین اخبار

۲۵ اردیبهشت ۱۴۰۰ - ۰۶:۳۲
درخواست لغو المپیک جهانی شد

تعداد زیادی از مردم جهان در دادخواست آنلاین خواستار لغو المپیک توکیو شدند.

فارس: تعداد زیادی از مردم جهان در دادخواست آنلاین خواستار لغو المپیک توکیو شدند.

شمار مخالفان با بازیهای المپیک توکیو نسبت به گذشته افزایش یافته است. با وجود مخالفت هایی که برای برگزاری بازی ها وجود دارد اما کمیته برگزاری بازی های توکیو تاکید دارد المپیک برگزار خواهد شد.

در فاصله 70 روزی که به بازی های المپیک باقی مانده شیوع ویروس کرونا باعث شد تا در استان های مختلف ژاپن شرایط اضطراری اعلام شود. مخالفان برگزاری المپیک از جمله کادر پزشکی می‌ گویند وقت آن است یکی از مقامات تصمیم سختی بگیرد تا رویداد احتمالی گسترش شیوع کووید 19 را متوقف کند.

کنجی اوتسونومیا وکیل 74 ساله درخواست کتبی خود را در این خصوص به یوریکو کویکه فرماندار توکیو ارسال کرد. وی در این باره گفت: المپیک برای حفظ زندگی مردم باید لغو شود.

اوتسونومیا رئیس سابق کانون وکلای ژاپن تابستان سال گذشته در انتخابات فرمانداری توکیو مقابل کویکه شکست خورد از چند روز پیش یک دادخواست آنلاین را مطرح کرده که بیش از 352 هزار امضا جمع آوری کرده است.

وی در این خصوص عنوان کرد: من از این تعداد امضای جمع شده در مدت کوتاه بسیار تعجب کردم.

براساس گزارشات منتشر شده این امضاها از 133 کشور از جمله 11 هزار آلمانی به امضا رسیده است.

اوتسونومیا اشاره کرد که تعداد بیماران کووید 19 با علائم شدید در ژاپن در حال افزایش است و بسیاری از آنها به دلیل کمبود نیرو و تخت بیمارستان از درمان مناسب محروم هستند.

اخیرا نیز 40 شهر ژاپن از پذیرش ورزشکاران المپیکی پیش از بازی‌های توکیو خودداری کردند. همچنین برخی فرمانداران به کمیته برگزاری بازی‌ها اعلام کردند در طول بازی‌های توکیو بیمارستان‌های خود را در اختیار ورزشکاران کرونایی قرار نمی‌دهند.

کد خبر 106265

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 7 =