آخرین اخبار

پیشکسوت پرسپولیس: در دربی جایگاه دو تیم اهمیتی ندارد و تیمی برنده است که از لحاظ روانی آماده این دیدار باشد.

ایلنا: حمید درخشان پیشکسوت باشگاه پرسپولیس در خصوص بازی حساس و جنجالی پرسپولیس تهران و سپاهان اصفهان به خبرنگار ما گفت: به نظر من بازی خوبی بود و تیم نمایش قابل قبولی از خود ارائه دادندو ما موقعیت‌های زیادی داشتیم اما متاسفانه از آن بهره نبردیم. در چنین بازی‌های میان دو تیم مدعی هنگامی که شما از موقعیت‌های خود استفاده نکنی و گل نزنید، بخاطر فشار حریف گل خواهید خورد و گرفتار می‌شوید که همین موضوع بذای پرسپولیس رخ داد. سپاهان بعد از خوردن گل بهتر بازی کرد و ما را در لاک دفاعی فرود برد که همین نقطه ضعف پرسپولیس بود و در نهایت سپاهان گل مساوی را به ثمر رساند.

درخشان در مورد اینکه چرا پرسپولیس در دقایق پایانی در برابر تیم‌های بزرگ نتیجه را از دست می‌دهد گفت: طبیعی است وقتی شما با تیم‌های مدعی و بزرگ بازی دارید و زمانی که از آنها پیش هستید رقیبی مثل سپاهان در این بازی 6 امتیازی برایش فرقی ندارد دو بر صفر ببازد یا یک بر صفر. برای همین ریسک می‌کند و حمله می‌کند. به نظر من کادر فنی پرسپولیس و یحیی گل محمدی باید در این خصوص تغییر نگرش دهند. اگر بعد از گل خورده به دنبال حفظ نتیجه و دفاع کردن هستند باید عملکرد بهتری به نمایش بگذارند و اگر به دنبال آن بودند که گل‌های بیشتری به ثمر برسانند باید بیشتر روی ضد حملات کار کنند.

وی در خصوص درگیری بازیکنان دو تیم در پایان بازی گفت: فوتبال ما و بازیکنان ما علاوه بر بالا بردن سطح کیفی خود باید اخلاق خود را نیز ارتقا دهند و به بلوغ فرکی برسند. دلیلی ندارد بعد از یک بازی زیبا و حساس برای هم کری بخوانیم و با هم دریگر شویم. مسائل فنی زمانی اهمیت دارد که ما بتوانیم علاوه بر ان اخلاق را رعایت کنیم و حرفه‌ای شویم.

او در پاسخ به این سوال که چرا این اتفاقات در همیشه در اصفهان رخ می‌دهد گفت: یک بار راه می‌بندند. یک بار چشم سرباز کور می‌شود و بار دیگر آب آشامیدنی را آلوده می‌کنند. اصفهان پایتخت تمدن ایران است و مدیران اصفهانی به خصوص مدیران سپاهان باید در این خصوص تغییر تفکر و عقیده دهند و باید تصمیم‌گیری‌های منطقی را لحاظ کنند تا مانع به وجود آمدن این درگیری ها شوند. هر بار می‌گفتند هواداران مقصر هستند در این بازی که تماشاگری حضور نداشت.

سرمربی سابق پرسپولیس در پایان در مورد شهرآورد پایتخت نیز اظهار داشت: دربی با همه بازی‌ها فرق دارد. اصلا جایگاه دو تیم در جدول ملاک نیست. اصلا مهم نیست شما در بازی قبلی برده‌اید یا باخته‌اید. وقتی شما وارد زمین می‌شوید به بازی‌های قبل ذره‌ای فکر نمی‌کنید و نتیجه گیری در این دیدار برای شما حائز اهیمت است. تیمی در این بازی برنده است که از لحاظ روحی و روانی آماده‌تر باشد و بتواند به خوبی فلسفه و تاکتیک خود را پیاده کند. پرسپولیس شرایط فوق‌العاده‌ای دارد و از نفرات خوبی برخوردار است واگر خدای ناکرده اشتباهی در این بازی نکند می‌تواند برنده بازی باشد.

کد خبر 105989

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 5 =