همایش ضدبرجامی «وین نان نمی شود» در تهران

پژمانفر، نماینده مجلس گفت: امروز تمام تلاش بر این هست که کشور راهی جز مذاکره نداشته باشد. کسانی که این آبشخور را در جامعه ایجاد کردند امروز باید جواب بدهند. من نماینده باید پاسخ داشته باشم و آن‌ها هم باید پاسخ داشته باشد. البته مجلس یازدهم کارهای خوبی کرد و در مقابل این قضیه ایستاد و مصوبه‌ای تصویب کرد مجلس در قانون گذاری خوب عمل کرد، اما در حوزه نظارت موفق نبود.

آفتاب‌نیوز :

پژمانفر رئیس کمیسیون اصل ۹۰مجلس شورای اسلامی در همایش "وین نان نمی‌شود" که بعد از ظهر شنبه در تالار بصیرت سفارت سابق آمریکا به همت بسیج دانشجویی دانشگاه‌های تهران برگزارشد، گفت نگاهی که در حل مسائل کشور داشتند این بود که باید رضایت آمریکا را جلب کنیم و نگاه دیگر این بود که شما عرضه مذاکره را ندارید؛ نگاه این بود که مسئله دارد حل می‌شود، ولی مسئله‌ای حل نمی‌شد!

وی افزود: بعد از این که ۸ سال فشار آوردند به کشور و گفتند راه حل مشکلات در مذاکرات است، فرصت‌هایی از کشور از دست رفت. ما ۱۱.۸ تن اورانیوم غنی شده از دست دادیم. کشوری که بیش از ۱۴ سال جشن خودکفایی گندم می‌گرفت امروز دو سال است دارد واردات گندم انجام می‌دهد.

پژمانفر با اشاره به مشکلات اقتصادی کشور تاکید کرد: کشوری که نیازهای همسایه‌ها را برطرف می‌کرد امروز باید با واردات مشکلات خودش را حل کند! نامه‌ای را به آقای روحانی نوشتیم که آقای عارف هم امضا کرد، گفتیم شما دارید بحران نان درست می‌کنید برای کشور و این‌ها برنامه ریزی شده است.

وی افزود: توانمندی هسته‌ای ما را گرفتند. الان هم دارند روی امنیت غذایی ما کار می‌کنند که این را هم بگیرند و کشوری که توانمندی در این موضوعات نداشته باشد، خب معلوم است چه می‌شود.

این نماینده مجلس گفت: امروز تمام تلاش بر این هست که کشور راهی جز مذاکره نداشته باشد. کسانی که این آبشخور را در جامعه ایجاد کردند امروز باید جواب بدهند. من نماینده باید پاسخ داشته باشم و آن‌ها هم باید پاسخ داشته باشد. البته مجلس یازدهم کارهای خوبی کرد و در مقابل این قضیه ایستاد و مصوبه‌ای تصویب کرد مجلس در قانون گذاری خوب عمل کرد، اما در حوزه نظارت موفق نبود.

وی افزود: چه اتفاقی افتاده است که قیمت دلار کاهش پیدا میکند؟ اتفاقی نیفتاده، اما چرا دارد کاهش پیدا میکند؛ مداخلاتی که دولت در موضوع ارز داشت را ما تهیه کردیم.مردم فکر می‌کنند این‌ها نشستند در وین و مشکلات را حل می‌کنند! آقای روحانی و ظریف به مردم دروغ گفتند که تحریم‌ها برداشته می‌شود.

پژمانفر در ادامه انتقاداتی را نسبت به هیات رییسه مجلس در بحث بودجه و جداول مطرح کرد.

کد خبر 105102

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 3 =