آخرین اخبار

قاچاق انبه با هواپیما؛ هر عدد ۶۰هزار تومان شد!

انبه به کیلویی ۲۵۰ هزار تومان رسید. نایب رئیس اتحادیه بارفروشان می‌گوید: انبه‌ موجود در بازار قاچاقی با هواپیما و به شکل مسافری وارد می‌شود و بیشتر از طریق فروشگاه‌های اینترنتی فروخته می‌شود.

تجارت نیوز: انبه به کیلویی ۲۵۰ هزار تومان رسید. نایب رئیس اتحادیه بارفروشان می‌گوید: انبه‌ موجود در بازار قاچاقی با هواپیما و به شکل مسافری وارد می‌شود و بیشتر از طریق فروشگاه‌های اینترنتی فروخته می‌شود.

درست در شرایطی که دلار کاهش قیمت داشته است، بهای انبه در بازار ایران به کیلویی ۲۵۰ هزار تومان رسید و به این ترتیب بهای هر عدد میوه انبه در بازار تهران حدود ۶۰ هزار تومان است. این در حالی است که بهای این میوه تابستانی سال گذشته حدود ۱۵۰ هزار تومان بود.

فروشندگان در توضیح این ماجرا می‌گویند که به دلیل شیوع کرونا تجارت انبه از پاکستان متوقف شده است و انبه از مصر وارد ایران می‌شود. همچنین مسافت زیاد و هزینه‌های بالای حمل و نقل علت افزایش قیمت انبه در تهران است.

البته حسن صابری، نائب رئیس اتحادیه بارفروشان میوه هم به تجارت‌نیوز گفت: به دلیل توقف تجارت انبه از پاکستان انبه‌ای در میدان مرکزی میوه موجود نیست و انبه در حال حاضر به صورت محدود و با هواپیما به ایران ارسال می‌شود.

او همچنین گفت که انبه موجود در بازار ایران به صورت قاچاق مسافری و از مصر به ایران وارد می‌شود.

صابری درباره علت افزایش قیمت این میوه گفت: قیمت انبه با قیمت دلار محاسبه می‌شود. زمانی که قیمت دلار گران شود این میوه هم گران‌تر فروخته می‌شود.

کد خبر 105086

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 6 =