آخرین اخبار

زمان بی حوصلگی و بی حالی چه کار کنیم؟

بی حوصلگی نشانه این است که ما به طور معناداری با دنیا درگیر نیستیم . بی حوصلگی به ما می گوید کاری را که انجام می دهیم، متوقف کنیم و آن را بهتر انجام دهیم یا کار دیگری انجام دهیم. حتی با مشاغل و فعالیت هایی که به نظر می رسد معنادار باشند، می توانیم احساس بی حوصلگی کنیم.

به گزارش سایت خبری ساعد نیوز، کنترلِ خستگی کار سختی است، چون نشانه یا وضعیت بسیار مبهمی است. خستگی انواعی دارد، مثلا: خستگی فیزیکی، خستگی احساسی، خستگی به عنوان نشانه ی یک بیماری و خستگی به عنوان خودِ بیماری.

این احتمال هم وجود دارد که خستگی، از علائم افسردگی یا قند خون پایین باشد. برای اینکه بتوانید امیدی به از بین بردن احساس خستگی داشته باشید، نخست باید به پزشک مراجعه کنید.

اما اگر نتوانستید علت دقیق خستگی تان را بفهمید (حتی با مراجعه به پزشک) می توانید منشأ آن را در سبک زندگی و برخی از عادات زندگی در دنیای مدرن کنونی جست وجو کنید. اگر دریافتید که خستگی سایه به سایه همراه شما و در حال از پا انداختن شماست، امیدتان را از دست ندهید، چون هنوز تغییرات زیادی است که می توانید انجام بدهید و درمان های طبیعی زیادی وجود دارند که می توانید برای مبارزه ی مؤثر با این خستگی، از آنها بهره بگیرید.

 درمان بی حالی و بی حوصلگی

هیچ درمان پزشکی خاصی برای بی حوصلگی وجود ندارد. با این حال، اگر بی حوصلگی داشته باشید، راه حل های زیادی وجود دارد. به عنوان مثال ، ممکن است بخواهید برخی از سرگرمی های جدید یا سایر فعالیت های متنوع را امتحان کنید. عضویت در یک باشگاه می تواند روش خوبی برای خنثی کردن کسالت شما باشد. گروه های سرگرمی یا گروه های ورزشی مکان های عالی برای شروع هستند. عضویت در یک گروه جامعه که فعالیت ها و گردش ها را سازمان می دهد، ایده خوب دیگری است.

اگر بی حوصلگی بخشی از مشکلات بزرگتر مانند افسردگی است، باید به کمک یک ارائه دهنده بهداشت روان مانند روانشناس یا روانپزشک ،درمان شوید. صحبت با پزشک در مورد احساسات به شما کمک می کند تا نیازهای شما را درک کرده و از درمان مناسب مطمئن شوید.

درمان بی حوصلگی

۱.به خود یادآوری کنید که چرا کاری را انجام می دهید.

مانند همه احساسات، بی حوصلگی به هر آنچه در حال حاضر فکر می کنید، مربوط است .ایجاد یادآوری های ساده، مانند یادداشت روی یخچال، یا مدیتیشن صبحگاهی، می تواند به ما کمک کند تا تصویر بزرگ را ببینیم و به احساسی که اکنون داریم یا کاری که از آن حوصله مان سر رفته است توجه نکنیم.

۲. ریتم پیدا کنید.

ریتم داشتن، روال روزهای ما را ساختار می بخشد و حس انسجام ایجاد می کند که معنای ما را در زندگی تقویت می کند. زندگی افراد در لحظاتی که درگیر کارهای روزمره هستند، معنادارتر می شود. از دست دادن روتین می تواند احساس بی حالی را تقویت کند. با ایجاد روال های جدید، افراد می توانند حس معنایی را که باعث بی حوصلگی آنها می شود بازیابی کنند و به درمان بی حوصلگی کمک کند.

۳. با جریان حرکت کنید.

فهمیدن اینکه چه کاری باید انجام شود در صورت مواجه شدن با روزهای طولانی بدون ساختار یا کار در مدرسه می تواند سخت باشد. مطالعه اخیر در مورد قرنطینه در ایتالیا نشان داد که بی حوصلگی بعد از از دست دادن آزادی، دومین مسئله رایج است .

نکته ای که چنین شرایطی را برای مثال در زمان پاندمی کرونا سخت می کند این است که یافتن فعالیت هایی که به اندازه کافی چالش برانگیز باشند، می تواند مشکل باشد.

سعی کنید با جریان زندگی حرکت کنید. اگر به استراحت نیاز دارید، خود را مجبور نکنید که کاری را ادامه دهید.

۴. کارهای جدیدی را امتحان کنید.

انجام کارهای جدید نه تنها به درمان بی حوصلگی کمک می کنند، بلکه به کسب مهارت و دانش جدیدی نیز منتهی می شوند که در طولانی مدت خستگی را برطرف می کند.

۵. زمان­ های بی حوصلگی را یادداشت کنید.

شرایطی که در آن شما یا فرزندتان خسته می شوید را یادداشت کنید. به زمان روز، مکان و فعالیت های قبل از بی حوصلگی توجه داشته باشید، بنابراین می توانید از چنین شرایطی دوری کنید و یا برای بی حوصلگی احتمالی در آینده آماده شوید.

۶. با افزودن یک عنصر منحصر به فرد ، کارهای معمول را جالب تر کنید.

به عنوان مثال، زمانبندی کارها را شروع کنید تا ببینید چقدر سریع می توانید آن ها را انجام دهید یا هنگام انجام فعالیت های روزانه برای خود یک بازی طراحی کنید تا آن ها را برای شما شیرین و مهیج کند.

۷. چندین کار تکراری را با هم ترکیب کنید تا بتوان آن ها را با هم انجام داد.

۸. به کارهایتان تنوع دهید.

برای درمان بی حوصلگی کارهای بزرگتر را به کارهای کوچکتر تقسیم کنید و در نقاط عطف مهم، شکست ها یا پاداش ها را برنامه ریزی کنید.

۹. لیستی از فعالیت ها را برای امتحان کردن هنگام بی حوصلگی ایجاد کنید.

۱۰. سفر کنید.

گشت و گذار، پیاده روی، ماجراجویی و سفرهای کوتاه یک روزه یا چنده روزه می تواند به درمان بی حوصلگی کمک کند.

علائم و نشانه های افسردگی در نوجوانان

۱۱. مطالعه کنید.

خواندن داستان یا کتاب برای گسترش ذهن و ایجاد ایده و فعال نگه داشتن تخیل بسیار مفید است و نتیجه تمام این موارد می تواند کاهش بی حوصلگی در شما باشد.

۱۲. ورزش کنید.

برای داشتن جسمی سالم و جذاب، برای سلامت روان و نظم داشتن در زندگی ورزش کردن بسیار مفید است. همچنین برای درمان بی حوصلگی ، ورزش می تواند انرژی شما را در مسیر درستی هدایت کند.

۱۳. معاشرت کنید.

افراد مثبت را در زندگی خود پیدا کنید و با آن ها معاشرت کنید! به رویدادها و نمایشگاه ها بروید و منزوی نشوید.

۱۴. کار کنید.

داشتن ایده های جدید، خلق آثار مختلف و بودن در یک سیستم و تلاش برای رسیدن به یک هدف می تواند به درمان بی حوصلگی کمک کند و به انرژی شما جهت دهد.

۱۵. فیلم های با کیفیت تماشا کنید.

۱۶. یک مهارت را بیاموزید یا تمرین کنید.

پیانو، نویسندگی، بسکتبال یا هر مهارت دیگری که همیشه علاقه به یادگیری آن داشته اید را شروع کنید. انگیزه برای بهتر شدن می تواند به درمان بی حوصلگی کمک کند.

۱۷. مدیتیشن کنید.

یاد بگیرید که ذهن، سلول ها و بدن را آرام کنید. معنی تمرکز را بفهمید!

کد خبر 104717

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 8 =