آخرین اخبار

چه کسانی می‌توانند وام ازدواج ۷۰ یا ۱۰۰ میلیونی ازدواج بگیرند؟ / نحوه ثبت نام وام ازدواج ۱۴۰۰

مدیر اداره اعتبارات بانک مرکزی درباره شرایط دریافت وام ۷۰ یا ۱۰۰ میلیونی ازدواج توضیح داد.

به گزارش راهبرد معاصر؛ به گفته مدیر اعتبارات بانک مرکزی جزئیات ثبت نام وام 70 یا 100 میلیونی ازدواج را توضیح داد. چند روزی است که بانک مرکزی بخشنامه افزایش وام ازدواج را برای زوجینی که تاریخ ازدواجشان از 1فروردین 97 است را ابلاغ کرد. در ادامه جزئئیات بیشتر از نحوه ثبت نام وام 100 میلیونی ازدواج، شرایط ثبت نام وام ازدواج، ضامن مورد نیاز برای دریافت 100 میلیون وام و اینکه قسط وام ازدواج ۲۰۰ میلیونی چقدر است را مورد بررسی قرار دادیم.

مدیر اداره اعتبارات بانک مرکزی گفت: 80هزار نفر به خاطر افزایش میزان وام ازدواج، ثبت نام دریافت وام خود را به تاخیر انداخته اند.

شرط دریافت وام ازدواج 70 میلیونی

مزدوجین سال 97 به بعد مشمول وام 70 یا 100 میلیونی می شوند.

معرفی سایت وام ازدواج ve.cbi.ir

وام ازدواج یک پشتوانه مالی مناسب است که می تواند به زوجین برای شروع یک زندگی مشترک کمک کند. در حال حاضر مبلغ دریافتی وام ازدواج 1400 ، به مبلغ 70 میلیون تومان افزایش پیدا کرده است. البته با توجه به افزایش تورم ها ممکن است مبلغ این وام در سال آینده بیشتر شود؛ اما در حال حاضر هر یک از زوجین می توانند با داشتن یک سری شرایط، این وام 70 میلیون تومانی را دریافت کنند. لازم به ذکر است که این وام 70 میلیونی فقط یک بار به هر یک از زوجین اعطا می شود و افراد نمی توانند دو بار درخواست دریافت وام بدهند.


وام ازدواج در گذشته به صورت حضوری دریافت می شد؛ یعنی یک زوج باید روزها وقت خود را صرف دریافت وام می کردند. به دلیل این مشکلات، خوشبختانه روش جدیدی برای ثبت نام وام ازدواج 1400 روی کار آمده است که بسیاری از مشکلات مربوط به مراجعات حضوری را حل کرده است.

سایت وام ازدواج ve.cbi.ir ، یک سایت کاملا معتبر برای ثبت درخواست وام ازدواج است. این سایت ابتدا اطلاعات مربوط به هر یک از زوجین را در خود ثبت می کند و سپس، زمانی را برای حضور به یکی از شعب بانک ها به هر یک از زوجین اختصاص می دهد.  

وام ازدواج 70 یا 100 میلیونی ازدواج

علاوه بر سایت وام ازدواج ve.cbi.ir ، سایت های مختلف دیگری وجود دارند که خدمات مربوط به وام ازدواج را ارائه می دهند. این سایت ها در واقع، سایت های مختلف بانک های داخل کشور می باشد. برای آشنایی با این بانک ها می توانید جدول زیر را مطالعه کنید و برای ورود به هر یک از سامانه های وام ازدواج روی آدرس آن ها کلیک کنید.

سایت های مختلف برای درخواست وام ازدواج 1400
سامانه تسهیلات قرض الحسنه ازدواج https://ve.cbi.ir
سامانه تسهیلات قرض الحسنه ازدواج بانک مرکزی https://ve.cbi.ir/Default.aspx
سامانه تسهیلات قرض الحسنه ازدواج بانک ملی https://tashilat.bmi.ir
سامانه تسهیلات قرض الحسنه ازدواج بانک کشاورزی https://lmi.bki.ir
سامانه تسهیلات قرض الحسنه ازدواج بانک مسکن https://loan.bank-maskan.ir

درخواست وام ازدواج از بانک های متفاوت

شما می توانید برای درخواست اینترنتی وام ازدواج ، به سامانه تسهیلات قرض الحسنه ازدواج که مربوط به بانک مرکزی نیز می باشد مراجعه کنید. در واقع، این سایت اصلی وام ازدواج می باشد.


سامانه های مختلف دیگری که از زیر مجموعه های بانک ها می باشند، نیز وجود دارند. شما می توانید به هر یک از سایت های بانک ملی، بانک مسکن و یا کشاورزی مراجعه کنید و درخواست اینترنتی وام ازدواج خود را ثبت کنید.

وام ازدواج ۱۰۰ میلیونی

به هر حال برای ثبت نام وام در سامانه وام ازدواج ابتدا باید به این سامانه وارد شوید. برای ورود به این سامانه می توانید یکی از مرورگرهای لپ تاپ یا گوشی خود را باز کنید و در فیلد جستجوی گوگل سایت « سامانه تسهیلات قرض الحسنه وام ازدواج » را تایپ کنید و آن را جستجوی نمایید.

مراحل ثبت نام به چه صورت است ؟

مرحله اول : انتخاب استان و بانک

اطلاعات اولیه خود به همراه بانک و استان خود می‌توانید ثبت کنید.

مرحله دوم : پرداخت و تکمیل اطلاعات

پس از انتخاب بانک و استان می‌توانید اطلاعات خود را تکمیل کنید.

مرحله سوم : ثبت نام و اطلاع رسانی

به محض باز شدن بانک شما، ما شما را ثبت نام میکنیم و پس از ثبت نام از طریق پیامک و تلگرام یه شما اطلاع میدهیم.

مرحله چهارم : پیگیری وضعیت وام

بعد از دریافت کد رهگیری میتوانید با مراجعه به سایت اصلی منتظر تعیین شعبه دریافت وام خود باشید.

مرحله پنجم : دریافت وام

پس از تعیین شعبه میتوانید به بانک مراجعه و وام خود را دریافت کنید.

بانک مرکزی در بخشنامه‌ای خطاب به بانک‌ها و موسسات اعتباری اعلام کرد که به استناد بند (الف) تبصره (16) قانون بودجه سال 1400 کل کشور مقرر شده است:

  1. به منظور حمایت از ازدواج جوانان، بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران مکلف است از محل پس انداز و جاری قرض الحسنه نظام بانکی، تسهیلات قرض‌الحسنه ازدواج به کلیه زوج‌هایی که تاریخ عقد ازدواج آن‌ها بعد از یکم فروردین سال 97 است و تاکنون تسهیلات ازدواج دریافت نکرده‌اند با اولویت نخست پرداخت کند. تسهیلات قرض‌الحسنه ازدواج برای هر یک از زوج‌ها در سال 1400 برابر 700 میلیون ریال و با دوره بازپرداخت 10 ساله است.

ضامن مورد نیاز وام ازدواج 70 میلیونی 

2. به منظور کاهش سن ازدواج، بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران موظف است تسهیلات قرض‌الحسنه ازدواج برای زوج‌های زیر 25 سال و زوجه‌های زیر 23 سال واجد شرایط دریافت تسهیلات ازدواج را تا سقف یک میلیارد یک میلیارد ریال افزایش دهد. بانک‌ها باید برای ضمانت صرفاً یکی از سه مورد اعتبارسنجی، یا یک ضامن و سفته و یا سهم فرد از حساب یارانه هدفمندی را به منزله ضمانت بپذیرند.

مسئولیت حسن اجرای حکم این بند به عهده بانک مرکزی و بانک‌های عامل و کلیه مدیران و کارکندان ذیربط است. عدم اجراء یا تاخیر در پرداخت تسهیلات تخلف محسوب شده و قابل پیگیری در مراجع ذی‌صلاح می‌باشد. همچنین تمامی بانک‌ها موظفند به صورت ماهانه، تعداد تسهیلات قرض‌الحسنه ازدواج پرداختی و تعداد افراد در نوبت دریافت این تسهیلات را به صورت عمومی اعلام کنند.

3. مبلغ 20 هزار میلیارد ریال از منابع این بند برای تأمین جهیزیه کالای ایرانی به ستاد اجرائی فرمان امام (ره) اختصاص می‌یابد. زوجین می‌توانند به جای استفاده از تسهیلات موضوع این بند، از این تسهیلات حسب مورد به همان میزان، تمام یا بخشی از تسهیلات خود را از این طریق دریافت کنند و به مصرف برسانند.


ضمن اینکه با عنایت به مفاد ماده 50 قانون جامع خدمات‌رسانی به ایثارگران افراد مندرج در قانون مذکور مشمول اخذ قرض‌الحسنه ازدواج به میزان دو برابر افراد عادی هستند.

کدام بانک ها وام ازدواج 100 میلیونی می دهند؟


این بخشنامه به بانک‌های ملی، صادرات، تجارت، ملت، سپه، کشاورزی، مسکن، صنعت و معدن، توسعه صادرات، رفاه کارگران، توسعه تعاون، اقتصاد نوین، کارآفرین، پارسیان، سامان، پاسارگاد، سرمایه، سینا، قرض‌الحسنه مهر ایران، دی، شهر، گردشگری، ایران زمین، خاورمیانه، آینده، قرض‌الحسنه رسالت، مشترک ایران - ونزوئلا، صندوق کارآفرینی امید، موسسه اعتباری ملل، موسسه اعتباری کاسپین و پست بانک ابلاغ شده است.

کد خبر 104447

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 2 =