آخرین اخبار

تفاله میوه ها جایگزین مناسب برای علوفه خشک دام ها

اگر تا به حال پوست میوه ها را دور می انداختید بدانید سرمایه عظیمی را به همراه زباله ها از خانه خارج می کردید، پوست میوه ها سرشار از مواد مغذی اند که می توان از انها سرمایه زیادی را به وجود آورد.

به گزارش  گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان، روزانه حدود ۲۰۰ تن پسماند میوه وتره بار در میادین میوه و تره بار تولید که همراه با زباله‌های شهری به مرکز دفن زباله شهر منتقل و در آن محل دفن میشد که دفن این مواد آلی و مرطوب نتایج زیست محیطی نامطلوبی را نیز به دنبال داشت.

میوه‌ها سرشار از مواد مغذی‌اند و برای سلامتی و زیبایی فواید شگفت انگیزی دارند، پوست میوه نیز مانند خود میوه خواصی دارد که شاید تا به حال به آن اهمیتی داده نمی شده است .

در چند ماه گذشته،کمبود نهاده ها ی دامی مساله ای بود که از یک طرف سر از جوجه کشی در آورد و از طرف دیگر قیمت فرآورده های دامی نظیر گوشت و مرغ را بالا برد اما یک شهروند قوچانی توانسته است با پوست میوه ها ضمن فراهم آوری نهاده های دامی اشتغال زایی بالایی داشته باشد .

بعد از کمبود نهاده های دامی به این فکر افتادم تا از پوست میوه ها مرکبات و صیفی جات نظیر : سیب، پرتغال، خیار، انار، بادمجان ، لیمو شیرین ،سیب زمینی، کلم ، کاهو ... خوراک دام تهیه کنم ، بعد از تحقیق در مورد خواص پوست میوه ها به این نتیجه رسیدم که پوست میوه ها سرشار از مواد مغذی است که علاوه بر تاثیرات دارویی و گیاهی می تواند خوراک مغذی دام هم قرار گیرد.

این عوامل باعث گردید تا یک دامدار، با استفاده از پسماند میوه ها آنها را  به خوراک دام تبدیل کند.

کد خبر 104278

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 0 =