آخرین اخبار

توضیحات ظریف درباره مذاکرات خود در عمان

وزیر امور خارجه ایران ضمن تشریح اهداف سفرش به مسقط و رایزنی های انجام شده، گفت که گفت و گوهای خوبی با مقامات عمانی داشته و فردا نیز ادامه خواهد یافت.

فارس، محمدجواد ظریف وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران که در سومین مقصد سفرش به منطقه در مسقط حضور دارد، در گفت و گویی به تشریح گفت وگوهای امروزش با مقامات عمانی پرداخت.

وی درباره اهداف این سفر گفت: سفر منطقه ای به عمان هم برای گفت وگو درباره روابط دوجانبه است که گسترش خوبی داشته و امیدواریم بیش از این گسترش یابد و هم تبادل نظر درباره موضوعات منطقه ای، امنیت در خلیج فارس و همین طور طرح پایان فشار بر مردم یمن که دولت عمان در این زمینه فعالیت بسیار خوب و مثبتی داشته است.

ظریف گفت و گو درباره همکاری های اقتصادی دوجانبه بین ایران و عمان و همکاری های ترانزیتی چندجانبه را از دیگر اهداف این سفر برشمرد.

رئیس دستگاه دیپلماسی خاطرنشان کرد: فرصت بسیار خوبی بود و گفت و گوهای بسیار خوبی با مقامات عمانی داشتیم و ان شاءالله فردا هم ادامه خواهیم داد.

به گزارش فارس، سعید خطیب‌زاده سخنگوی وزارت امور خارجه جمهوری اسلامی ایران دیشب (سه‌شنبه) از سفر محمدجواد ظریف وزیر امور خارجه به عمان در روز چهارشنبه خبر داد و هدف از این سفر را گفت‌وگو در حوزه روابط دوجانبه و همکاری‌ها در منطقه برشمرد.

ظریف امروز در عمان با معاون سلطان و وزیر امور خارجه این کشور دیدار و گفت و گو کرد. وی همچنین با محمد عبدالسلام هم ملاقات کرد.

رئیس دستگاه دیپلماسی جمهوری اسلامی ایران پیش از این هم در سفر به دوحه با امیر و وزیر خارجه قطر دیدار و به گفت‌وگو درباره مناسبات دوجانبه، تحولات منطقه‌ای و بین‌المللی پرداخت. 

رئیس دستگاه دیپلماسی پس از آن به بغداد سفر و با مقامات عراقی دیدار کرد و در ادامه این سفر به اربیل رفت و با مقامات منطقه کردستان عراق دیدار و به گفت‌وگو پرداخت.

وزیر امور خارجه در سفری که به بغداد داشت با نخست‌وزیر، وزیر امور خارجه، رئیس جمهور و رئیس مجلس این کشور دیدار و گفت‌وگو کرد. وی همچنین با برخی شخصیت‌های و رهبران جریان‌های سیاسی عراق دیدار کرد.

وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران در گزارشی توئیتری از سفرش به بغداد و دیدارهای انجام شده، نوشت: در این دیدارها تأکید شد که همسایگان برای ایران در اولویت قرار دارند و از نقش محوری عراق در منطقه استقبال می‌کنیم.

وی در هفته گذشته نیز به اندونزی سفر و با وزیر خارجه و رئیس جمهور این کشور دیدار و گفت‌وگو کرد.

کد خبر 103566

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 1 =