آخرین اخبار

بازگشت فضانوردان «کرو-۱» به تعویق افتاد

فضانوردان مامویت «کرو-۱» به دلیل شرایط آب‌وهوایی نامساعد، باید چند روز دیگر برای بازگشت به زمین منتظر بمانند.

به گزارش همشهری آنلاین،  به نقل از اسپیس، چهار فضانورد ماموریت کرو-۱ ناسا قرار بود امروز چهارشنبه(۲۸ آوریل) درون کپسول کرو دراگون خود به زمین بازگردند و فرودی درون آب‌های اقیانوس اطلس در سواحل فلوریدا داشته باشند اما وزش شدید باد، ناسا و اسپیس‌ایکس را مجبور کرد این فرود را به روز شنبه یکم ماه مه(۱۱ اردیبهشت) موکول کنند. این فرود قرار است در ساعت ۱۱:۳۶ صبح به وقت منطقه زمانی شرقی(۲۰:۰۶ به وقت تهران) انجام شود.

مقامات ناسا در بیانیه‌ای گفتند: پیش از انجام فرود در روز شنبه شرایط آب‌ و هوایی و میزان وزش باد در روز جمعه بررسی خواهد شد.

ماموریت کرو-۱ در ۱۵ نوامبر ۲۰۲۰ انجام شد و اولین ماموریتی بود که بوسیله‌ی یک فضاپیمای تجاری به نام کرو دراگون انجام می‌گرفت. طی این ماموریت فضانوردان ناسا به نام‌های مایکل هاپکینز ، ویکتور گلاور و شانون واکر و سوئیچی ناگوچی فضانورد ژاپنی برای شش ماه اقامت به ایستگاه فضایی بین‌المللی اعزام شدند.

محل فرود این فضانوردان یکی از هفت منطقه‌ی فرود در اقیانوس اطلس است.

با توجه به این تاخیر اکنون کپسول حامل فضانوردان در روز جمعه ۳۰ آوریل(۱۰ اردیبهشت) در ساعت ۵:۵۵ بعداز ظهر به وقت منطقه زمانی شرقی (۲:۲۵ بامداد شنبه به وقت تهران) از ایستگاه فضایی جدا خواهد شد. ناسا پخش زنده این رویداد را از ساعت ۳:۳۰ بعداز ظهر به وقت منطقه زمانی شرقی(۱۲ بامداد به وقت تهران) آغاز می‌کند.

کد خبر 103545

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 5 =