آخرین اخبار

ماجرای ضرب‌وشتم دو آتش‌نشان از زبان شهردار + جزئیات

شهردار مشهد در پست اینستاگرامی خود از ضرب و شتم دو آتش‌نشان مشهدی در حین ماموریت خبر داد.

محمدرضا کلائی، شهردار مشهد در پستی در صفحه اینستاگرام خود درباره حریق گسترده در بخشی از انبارهای خشکبار انتهای بلوار مصلی مشهد نوشت:

«در مسیر بازدید شبانه از پروژه‌های در حال اجرا، آقای نعمتی مدیرکل حراست شهرداری مشهد خبر از حریق گسترده در بخشی از انبارهای خشکبار انتهای بلوار مصلی داد؛ بازدیدها را کنسل و به سمت محل حادثه رفتم.

خدا را شکر هنگام رسیدن به محل حادثه، حریق تا حد زیادی کنترل‌شده بود و همکاران آتش‌نشان درگیر دودگرفتگی شدید و کامل کردن اقدامات ایمنی بودند. انصافاً بچه‌ها خوب عمل کرده بودند و شاید اگر کمی تعلل شده بود، کل انبارهای انتهای مصلی طعمه حریق می‌شد. دمشان گرم و بی‌نهایت از آن‌ها ممنونم.

اما موضوعی که واقعاً برایم ناراحت‌کننده بود، گزارش همکارانم در آتش‌نشانی بود. واقعیت این است که ابتدا باورم نشد ولی بعد از تحقیق متوجه شدم که متأسفانه واقعیت دارد؛ ماجرا از این قرار است که فردی ساعت ۲۱:۳۱ با مرکز فرماندهی ۱۲۵ تماس می‌گیرد و خبر از حریق انبارها را می‌دهد. ساعت ۲۱:۳۳ یعنی دو دقیقه بعد دو دست گاه خودروی آتش‌نشان به محل می‌رسند و با مشاهده گستردگی حریق درخواست نیروی کمکی می‌کنند که ۲۵ خودرو از ۱۶ ایستگاه مجاور ظرف ۶ دقیقه بعد به محل می‌رسند.

نکته ناراحت‌کننده اینکه مالکان محل و عوامل زمانی که به محل می‌رسند و حجم بالای حریق را می‌بینند با ادعای اینکه آتش‌نشانان دیر رسیدند به سمت همکاران ما حمله‌ور شدند و به‌ویژه دو نفر از آتش‌نشان‌های باتجربه آقایان احمد صفائیان و امیر ناظر آبادی رو به‌شدت مورد ضرب و شتم قرار می‌دهند که متأسفانه تا این لحظه هنوز در اورژانس و مشغول مداوا هستند.

واقعاً این اتفاق را نمی‌توانم درک کنم؛ حتی به فرض اینکه همکاران ما به هر دلیلی دچار تأخیر شده بودند که این‌طور نبوده و نیروها ظرف دو دقیقه به محل حادثه رسیدند، چرا چنین برخورد زشتی باید شکل بگیرد؟

متأسفانه موارد اهانت از سوی افراد خسارت‌دیده به همکاران ما زیاد است ولی این‌که این‌چنین ضرب و شتمی شکل بگیرد، بی‌انصافی در حق زحمات عزیزان همکارانم است.

وظیفه خودم می‌دانم از همه همکاران آتش‌نشان بابت رفتارهای این‌چنینی عذرخواهی کنم و مطمئنم که همچنان صبورانه و به عشق مردم نازنین شهرمان وظایف خود را با تمام توان انجام خواهند داد، چراکه خداوند بیناست و به‌موقع خودش زحمات و جان‌فشانی‌های آنان را جبران خواهد کرد.»

کد خبر 103516

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 10 =