آخرین اخبار

جذب ۶ برابری تسهیلات مشاغل خانگی در استان البرز

کرج - رئیس سازمان صمت البرز گفت: در سال ۹۹ علیرغم تخصیص اعتبار مصوب تسهیلات مشاغل خانگی به استان البرز، توانستیم رقم تسهیلات مذکور را به بیش از ۶ برابر افزایش دهیم.

به گزارش خبرنگار مهر، رامین ربیعی صبح در گفتگو با خبرنگاران افزود: در سال ۹۹ تعداد ۲۰۰ کارت قالیبافی صادر و ۷۸۰ کارت قالیبافی تمدید و تعداد ۱۲ جواز تأسیس و پروانه تولید در حوزه فرش تمدید شده است.

وی درباره تعداد قالیبافان بیمه شده تصریح کرد: تاکنون تعداد ۲ هزار و ۶۱۸ نفر از قالیبافان استان تحت پوشش بیمه شده تأمین اجتماعی قرار دارند همچنین در سال گذشته تعداد ۸۲۹ نفر جهت استفاده از بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر به مرکز ملی فرش ایران معرفی شده اند که روند کار آنها به دقت در حال پیگیری است.

ربیعی در ادامه درباره میزان مجوزهای صادره در حوزه مشاغل خانگی اظهار داشت: در سالی که گذشت ۳۲۱ مجوز مشاغل خانگی مستقل و ۲۵ مجوز مشاغل خانگی پشتیبان صادر شد.

این مقام مسئول یکی از مهم‌ترین اولویت‌های حمایتی در حوزه مشاغل خانگی را بحث تسهیلات بانکی دانست و بیان کرد: اعتبار تخصیصی به سازمان صمت استان البرز در حوزه مشاغل خانگی ۶ میلیارد ریال بود که با رایزنی‌های صورت گرفته و تأمین اعتبار از محل اعتبارات برگشتی سایر دستگاه‌ها با افزایش ۶ برابری این رقم، موفق به اعطای تسهیلات به ارزش ۳۷ میلیارد و ۷۰۰ میلیون ریال شدیم که تمام این مبلغ در راستای حمایت از تولید و پشتیبانی از مشاغل خانگی در قالب تسهیلات، جذب و پرداخت شد.

کد خبر 103513

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 2 =