آخرین اخبار

جمع کل شبکه های گازرسانی شهری و روستایی در استان کردستان از مرز 11 هزار و 400 کیلومترگذشت

احمد فعله گری مدیر عامل شرکت گاز استان کردستان اظهار داشت : جمع کل شبکه های گازرسانی شهری و روستایی در استان کردستان از مرز 11 هزار و 400 کیلومتر گذشت و به عدد 11 هزار و 453 کیلومتر رسید.

به گزارش خبرگزاری برنا از کردستان؛ احمد فعله‌گری در مورد اهمیت گسترش شبکه های گازرسانی  گفت: با نگاه کنجکاوانه و دقیق به وضعیت جغرافیایی استان کردستان ،  سختی گسترش شبکه های گازرسانی در این استان برای همگان نمایان می گردد و گاهی اوقات بایستی برای عبور از بافت های سنگی یا عبور از رودخانه ها هفته ها وقت گذاشت .

وی با بیان اینکه شبکه های گازرسانی دارای حساسیت و ویژگی خاصی هستند بیان داشت : بدون افزایش طول شبکه ها امکان خدمت رسانی میسر نحواهد گردید و به این دلیل کارکنان تلاشگر شرکت گاز استان کردستان در چند سال اخیر با همت والا و در جهت افزایش رفاه عمومی موفق شده اند شبکه های گازرسانی را به دورترین نقاط استان برسانند .

مدیرعامل شرکت گاز کردستان در مورد طول شبکه های توزیع گازرسانی استان گفت؛ هم اکنون طول شبکه های گازرسانی در سطح شهرها و روستاهای استان کردستان 11 هزار و 453 کیلومتر بوده  که 2 هزار 934 کیلومتر در سطح شهرها ، 7 هزار و 940 کیلومتر در سطح روستاها و 579 کیلومتر در محورهای صنعتی صورت گرفته است.

 فعله‌گری با بیان اینکه اکنون گازرسانی به نقاط دورافتاده و سنگلاخی در دست اجرا است، افزود: با توجه به اینکه برای اتمام شبکه گذاری در روستاهای باقیمانده احتیاج به لوله‌گذاری بیشتری است، پس طول شبکه های گازرسانی در سال آتی با افزایش چشمگیری روبرو ‌خواهد شد.

گفتنی است در حال حاضر 31 شهر و 1402 روستای استان کردستان با ضریب نفوذ 100 درصد در جمعیت شهری و 96 درصد در جمعیت روستایی تحت پوشش گاز طبیعی هستند.

کد خبر 103460

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 4 =