آخرین اخبار

توافق آمریکا و اسرائیل برای تمرکز بر توان موشک‌های ایران

مشاور امنیت ملی آمریکا و مشاور امنیت رژیم صهیونیستی در جریان دیدار در واشنگتن بر ایجاد گروه کاری برای تمرکز ویژه بر تهدید پهپاد‌ها و موشک‌های هدایت شونده تولید ایران توافق کردند.

 فارس، کاخ سفید بیانیه‌ای درباره دیدار «جیک سالیوان» مشاور امنیت ملی کاخ سفید با «مئیر بن شبات» مشاور امنیت رژیم صهیونیستی صادر کرد.

در این بیانیه آمده که سالیوان و شبات در دیدار خود در واشنگتن بر رایزنی‌های دوجانبه تنگاتنگ میان دو دولت درباره گستره‌ای از موضوعات منطقه‌ای توافق کردند.

در این بیانیه آمده که این دو مقام آمریکایی و اسرائیلی درباره نگرانی‌های جدی درباره پیشرفت‌های برنامه هسته‌ای ایران در سال‌های اخیر گفتگو کردند.

همچنین آمریکا اسرائیل را در جریان گفتگو‌ها در وین قرار داده و بر علاقه شدید آمریکا در رایزنی نزدیک با اسرائیل درباره موضوع هسته‌ای ایران تاکید کرد.

در این بیانیه آمده است: «آمریکا و اسرائیل درباره تهدید چشمگیری که توسط رفتار خصمانه ایران در منطقه به وجود آمده هم نظر بوده و مقامات آمریکایی بر حمایت خلل ناپذیر بایدن از حق اسرائیل برای دفاع از خود تاکید کردند».

در بیانیه کاخ سفید آمده است: «آمریکا و اسرائیل بر ایجاد گروه کاری برای تمرکز ویژه بر تهدید فزاینده پهپاد‌ها و موشک‌های هدایت شونده تولید شده توسط ایران و ارائه آن‌ها به متحدانش در منطقه خاورمیانه توافق کردند».

در پایان این بیانیه تاکید شده که آمریکا همچنان بر تعهد خود به امنیت اسرائیل پایبند بوده و در راستای تقویت تمامی جنبه‌های روابط میان آمریکا و اسرائیل اقدام خواهد کرد.

کد خبر 103367

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 6 =