آخرین اخبار

کلاهبرداری از دانش آموزان با شگرد فروش سئوالات امتحانات نهایی

حوادث رکنا : رییس پلیس فتای استان اصفهان در خصوص کلاهبرداری از طریق فروش سئوالات امتحانات نهایی هشدار داد و گفت: خانواده‌ها و دانش آموزان مراقب این نوع کلاهبرداری‌ها باشند.

به گزارش رکنا، سرهنگ سید مصطفی مرتضوی رییس پلیس فتای استان اصفهان گفت: با توجه به نزدیک شدن به ایام پایانی سال تحصیلی و زمان امتحانات دانش آموزان در مقاطع مختلف متأسفانه کلاهبرداران با سو استفاده از شرایط موجود اقدام به انتشار و تبلیغ جعلی فروش سئوالات امتحانات نهایی در فضای مجازی به خصوص شبکه‌های اجتماعی می‌کنند.

او افزود: در این نوع کلاهبرداری ، فرد کلاهبردار پس از ارتباط با مشتریان خود که اکثراً دانش آموز هستند، اعتماد آن‌ها را جلب کرده و با استفاده از تبلیغات گسترده و به بهانه‌های مختلف مبالغی را از آن‌ها دریافت می‌کنند.

رییس پلیس فتای استان اصفهان افزود: پس از واریز وجه توسط افرادی که اقدام به خرید می‌کنند، مشاهده می‌شود شخص کلاهبردار هیچ سئوالی برای آن‌ها ارسال نمی‌کند و دیگر پاسخگوی تلفن خود نبوده است.

سرهنگ مرتضوی خاطر نشان کرد: چنین ادعاها و آگهی‌هایی مبنی بر فروش سئوالات امتحانات نهایی در فضای مجازی جعلی بوده و دانش آموزان نباید به این آگهی‌های کذب و دروغین کلاهبرداران اعتنا کنند، همچنین خانواده‌ها هم مراقب فرزندان خود باشند و با ایجاد محیطی آرام شرایط را برای مطالعه آن‌ها فراهم کنند و فرزندان خود را نسبت به چنین تبلیغات دروغین در فضای مجازی آگاه کنند.

او ضمن هشدار به کلاهبرداران گفت: خرید و فروش سئوالات امتحانی از موارد مجرمانه بوده و در صورت مشاهده چنین مواردی برابر قانون برخوردهای لازم صورت خواهد گرفت، همچنین شهروندان می‌توانند تخلفات صورت گرفته در فضای مجازی را از طریق سایت پلیس فتا به آدرس Cyberpolice.ir بخش مرکز فوریت‌های سایبری لینک ثبت گزارش‌های مردمی با ما در میان بگذارند.آخرین قیمت های بازار ایران را اینجا کلیک کنید.

کد خبر 103145

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 0 =