آخرین اخبار

راهپیمایی خودرویی و موتوری روز قدس در قزوین برگزار نمی‌شود

گروه استان‌ها ـ معاون استاندار قزوین گفت: در ماه رمضان امسال با توجه به بحران کرونا شرایط برگزاری راهپیمایی حتی به شکل خودرویی و موتوری مهیا نیست و برنامه‌های گرامیداشت روز قدس در فضای مجازی برگزار می‌شود.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از قزوین، نشست ستاد هماهنگی روز قدس با حضور معاون سیاسی و امنیتی استاندار قزوین، رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی استان در محوطه باز استانداری قزوین برگزار شد.

معاون استاندار قزوین در این جلسه با اشاره به وضعیت قرمز و بحران کرونایی حاکم بر استان قزوین گفت: بنابراین در ماه رمضان امسال شرایط برگزاری راهپیمایی به صورت حضوری و حتی به شکل خودرویی و موتوری مهیا نیست و برنامه‌های گرامیداشت روز قدس در فضای مجازی برگزار می‌شود.

منوچهر حبیبی اضافه کرد: با وجود اینکه امید داشتیم که شرایط کرونایی در میانه اردیبهشت‌ماه طوری شود که از شر کرونا راحت شویم، اما متاسفانه میزان اپیدمی و پاندمی کرونا به صورتی است که باید مراسم ویژه روز قدس را فقط در قالب‌های مجازی و در شبکه‌های اجتماعی اینترنتی برگزار کنیم.

وی با تاکید بر لزوم فضاسازی شهر قزوین در روز قدس گفت: مدیریت شهری و شهرداری قزوین باید همه بیلبوردها، بنرها و فیسکچرهای شهری را در خدمت گرامیداشت روز قدس قرار دهد و همچنین دستگاه‌های فرهنگی هم باید به کافی در فضای مجازی تولید محتوا کنند. صداوسیمای مرکز استان هم موظف است در این راستا برنامه‌های جذابی را برای مردم تولید کرده و در روزهای باقی‌مانده به جمعه پایان ماه رمضان به نمایش بگذارد.

حبیبی با اشاره به نقش مهم اداره کل آموزش و پرورش در برپایی آیین‌های گرامیداشت روز قدس ادامه داد: با توجه به اینکه 230 هزار دانش‌آموز و محصل قزوینی در فضای شبکه شاد حضور دارند، آموزش و پرورش قزوین باید نسبت به اجرای برنامه‌های مجازی مرتبط با این روز اقدام کند. در ضمن همه ادارات و دستگاه‌های اجرایی موظف هستند که در سربرگ‌های مکاتباتی رسمی خود عنوان روز قدس را درج کنند.

برنامه‌های مهم روز قدس

رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی استان قزوین هم در ادامه این جلسه با تاکید بر اینکه سلامتی مردم اولویت ویژه کاری ماست، گفت: به همین خاطر برای برگزاری مراسم گرامیداشت روز قدس تابع تصمیم‌های ستاد ملی مقابله با کرونا هستیم و بر همین اساس برای پیشگیری از شیوع بیشتر کرونا هیچ‌گونه مراسم حضوری و تجمعی برگزار نخواهیم کرد.

حجت‌الاسلام و المسلمین غلامحسن شهسواری با بیان اینکه در روز قدس فقط راهپیمایی تعطیل است، یادآور شد: تعطیلی راهپیمایی این به معنای تعطیلی کامل برنامه‌های دیگر و نبود جایگزین برای راهپیمایی نیست و به همین خاطر روز جهانی قدس در قزوین مانند نقاط دیگر از طریق تولید محتوا در فضای مجازی پاسداشته می‌شود.

وی با اشاره به برنامه‌های مهم روز قدس در قزوین اضافه کرد: برپایی نمایشگاه عکس با موضوع فلسلطین در فضای مجازی، پخش سرودهای حماسی مرتبط با قدس و ظلم صهیونیست‌ها در معابر عمومی و به اهتزاز درآمدن پرچم فلسطین در میدان قدس قزوین در زمره مهمترین برنامه‌های روز قدس در قزوین هستند.

کوتاهی برخی دستگاه‌ها در برپایی مراسم روز قدس

شهسواری همچنین با انتقاد از کوتاهی و قصور برخی دستگاه‌های اجرایی در برپایی مراسم روز قدس تصریح کرد: دستگاه‌های دولتی باید در اجرای مراسم انقلابی اهتمام ویژه‌ای داشته باشند و اینکه بعضی از دستگاه در این حوزه کم‌کاری می‌کنند، زیبنده و در شأن کارگزارن نظام نیست.

وی با تاکید بر لزوم تشکیل کارگروهی از دستگاه‌های فرهنگی و نهادهای انقلابی برای اجرای برنامه‌های روز قدس ادامه داد: در این کارگروه باید برای تولید محتوا در فضای مجازی و برنامه‌سازی تلویزیونی اقدام شود.

انتهای پیام/ش

کد خبر 103119

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 1 =