آخرین اخبار

تکمیل ۱۰۰ در صدی تخت‌های بیمارستان‌های فارس

رییس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شیراز از تکمیل صد در صدی تخت‌های بیمارستانی استان فارس خبر داد.

به گزارش خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از شیراز، مهرزاد لطفی با اعلام ۴۴۶ ورودی جدید طی ۲۴ ساعت گذشته به بیمارستان‌های استان، بیان کرد: در حال حاضر دو هزارو ۷۹۲ بیمار مثبت و مشکوک مبتلا به کروناویروس در بیمارستان‌های مرجع کووید ۱۹ استان بستری هستند و ظرفیت تخت‌های اختصاص یافته به کووید ۱۹ تکمیل شد.

او با اشاره به اینکه از ابتدای آغاز واکسیناسیون در کشور، استان فارس به عنوان استان پیشرو در کشور بالاترین آمار تزریق را داشته است، گفت: این روند موفق نتیجه همدلی و همکاری تمامی مجموعه دانشگاه علوم پزشکی است و پیش بینی زیرساخت‌های لازم برای اجرای واکسیناسیون در مرحله عمومی در استان نیز در حال انجام است.

لطفی همچنین در این نشست اعلام کرد: از فردا سه شنبه هفتم اردیبهشت، فاز نخست واکسیناسیون عمومی در استان فارس با تزریق واکسن به سالمندان بالای ۸۰ سال آغاز می‌شود و امیدواریم بتوانیم به زودی شاهد فازهای بعدی این اقدام در استان و کشور باشیم.

رییس دانشگاه با این هشدار که کاهش رعایت پروتکل‌های بهداشتی سبب اوج گیری بیشتر کرونا می‌شود؛ از مردم خواست اطلاعات موثق در مورد واکسیناسیون را از سایت وزارت بهداشت، دانشگاه علوم پزشکی شیراز، صدا و سیما و رسانه‌های رسمی پیگیری کنند و برای نام نویسی واکسن نیاز به حضور در مراکز بهداشتی و بیمارستان‌ها نیست.

او ضمن بررسی آمار نمونه‌های انجام شده آزمایش کرونا طی روز گذشته تاکنون در فارس؛ به بررسی آمار مبتلایان، موارد مرگ و میر، افراد بستری و بهبودیافته، روند خدمت رسانی به مبتلایان و موارد مشکوک در مراکز درمانی و عملکرد مراکز آزمایشگاهی تشخیصی کروناویروس پرداخت.

دیگر معاونان و مدیران ارشد دانشگاه نیز در این نشست، ضمن اعلام گزارش آمار روزانه واکسیناسیون کارکنان در استان، آمار مبتلایان و افراد بستری در مراکز درمانی و بیمارستان‌های فارس، پیگیری افزایش تخت‌های بیمارستانی، شیوه خدمت رسانی به مبتلایان و مراجعان در بیمارستان‌های شیراز و شهرستان‌های استان؛ به بیان توضیحاتی درباره آخرین اقدامات مقابله با کروناویروس و اجرای مصوبات پیشین این ستاد پرداختند.

انتهای پیام/ 

کد خبر 103113

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 3 =