آخرین اخبار

آمریکا و ژاپن رزمایش مشترک برگزار می کنند

وزیر دفاع ژاپن از برگزاری یک رزمایش مشترک نظامی با آمریکا و فرانسه پس از توافق وزرای دفاع طرفین به منظور ایجاد آمادگی در جهت مقابله با چین خبر داد.

اعتمادآنلاین| رزمایش مشترک آمریکا با ژاپن تازه ترین اقدام دولت بایدن برای هشدار به چین و ائتلاف با متحدان قدیمی واشنگتن است


به گزارش تسنیم به نقل از تایمز ژاپن، وزیر دفاع ژاپن از برگزاری یک رزمایش مشترک نظامی با آمریکا و فرانسه خبر داد.

ژاپن به عنوان یکی از متحدان قدیمی آمریکا قصد دارد یک رزمایش بزرگ نظامی مشترک با فرانسه و آمریکا برگزار کند.

وزیر دفاع ژاپن دراین باره گفت: ما قصد داریم همکاری میان ژاپن، آمریکا و فرانسه را به عنوان بخشی از ماموریت محافظت از جزایر دور خود توسعه دهیم.

به نظر میرسد این رزمایش سیگنالی برای چین به عنوان رقیب قدیمی ژاپن و آمریکا باشد. هفته گذشته در دیدار وزرای دفاع ژاپن و آمریکا برای اولین بار پس از 1969 دو طرف در بیانیه مشترک خود از تایوان نام بردند.

تایمز ژاپن نیز در مطلبی گزارش داده که وزرای دفاع آمریکا و ژاپن به این توافق دست یافته اند که درصورت بروز درگیری نظامی بین چین و تایوان با یکدیگر همکاری نزدیکی داشته باشند.

چین و تایوان مدتهاست که دچار تنش جدی شده اند و به نظر می رسد آمریکا از این جزیره برای اعمال فشار بر پکن بهره میبرد. در این بین دولت جدید آمریکا در راستای سیاست تقابل با چین در شرق آسیا به دنبال جلب نظر متحدان قدیمی واشنگتن و همراه کردن آنها با خود است.

چین که از یک سو تایوان را بخشی از سرزمین خود می داند با اقدامات مختلف ازجمله پرواز هواپیماهای نظامی خود بر فراز تایوان قصد دارد این موضوع را به مقامات تایوان گوشزد کند که به هیچ عنوان حاضر به از دست دادن این جزیره نیست.

از سوی دیگر آمریکا نیز با فروش سلاح به تایوان و اعزام ناو خود به تنگه تایوان سیگنال های مهمی در راستای حمایت از تایوان ارسال کرده است. باتوجه به اینکه موضوع تایوان برخلاف دوره ریاست جمهوری ترامپ برای جو بایدن و دموکراتها بسیار حائز اهمیت است به نظر میرسد این جزیره به یکی از محورهای اصلی تنش میان چین و آمریکا تبدیل شده و هر روز بر آتش این تنش افزوده می شود.

کد خبر 103099

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 8 =