آخرین اخبار

محمود عباس: انتخابات فلسطین بدون قدس ممکن نیست

رئیس تشکیلات خودگردان گفت: برگزاری انتخابات عمومی در فلسطین بدون قدس ممکن نیست و این شهر، خط قرمز است.

پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :

فارس: «محمود عباس» (ابومازن) رئیس تشکیلات خودگردان فلسطین در نشست کمیته مرکزی جنبش فتح گفت، برگزاری انتخابات عمومی در فلسطین بدون قدس ممکن نیست.

بر اساس گزارش «القدس العربی»، عباس در ادامه قدس را خط قرمز خواند و ایستادگی فلسطینی‌های ساکن قدس در برابر توطئه‌های رژیم صهیونیستی را ستود.

رئیس تشکیلات خودگردان ضمن تأکید بر این نکته که برگزاری انتخابات بدون قدس به هیچ وجه ممکن نیست، از جامعه بین‌المللی خواست با اعمال فشار بر رژیم صهیونیستی، این رژیم را به پایبندی به توافق‌های امضا شده در خصوص روند انتخابات ملزم کند.

عباس ادامه داد، تشکیلات خودگردان قصد دارد که انتخابات در تمامی اراضی فلسطینی از جمله قدس شرقی به عنوان پایتخت دولت فلسطین و نیز کرانه باختری و نوار غزه برگزار شود.

وی سپس تصریح کرد، عدم برگزاری انتخابات در قدس به معنای بازگشت به اجرای طرح موسوم به معامله قرن است، طرحی که ایستادگی فلسطینی‌ها آن را شکست داد.

رئیس تشکیلات خودگردان اواخر دی‌ماه گذشته، موعد برگزاری انتخابات پارلمانی (مجلس قانونگذاری) پس از ۱۵ سال وقفه وانتخابات ریاستی پس از ۱۶ سال وقفه و انتخابات شورای ملی را تعیین کرد.

وی طی حکمی، تأکید کرد که انتخابات پارلمانی در تاریخ ۲۲ ماه مه ۲۰۲۱ (یکم خرداد ۱۴۰۰)، انتخابات ریاستی ۳۱ جولای ( ۹ مرداد ۱۴۰۰) و شورای ملی ۳۱ آگوست (۹ شهریور) برگزار خواهد شد.

لینک کوتاه کپی لینک
کد خبر 103009

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 10 =