آخرین اخبار

گزارش کامل از برگزاری اسکار ۲۰۲۱ | فهرست کامل برندگان دوره نود و سوم

نود و سومین دوره اسکار ساعت پنج بعد از ظهر یکشنبه ۲۵ آوریل به وقت غرب آمریکا (نیمه شب گرینویچ و ۴:۳۰ بامداد دوشنبه به وقت تهران) آغاز شد.

گزارش همشهری آنلاین از برگزاری اسکار ۲۰۲۱ | فهرست کامل برندگان دوره نود و سوم همشهری آنلاین- مهدی فروتن، مهدی تهرانی:  آکادمی اسکار از مدتها پیش از از نامزدها خواسته بود که شخصا به یکی از مکان‌های برگزاری مراسم بروند. محل اصلی مراسم امسال هم مثل همیشه شهر لس‌آنجلس بود، هر چند    که مهمان‌ها دردومحل مختلف یعنی سالن‌ تئاتر دالبی و همین طور یونیون استیشن حاضر شدند.  علاوه بر لس‌آنجلس، انستیتو فیلم بریتانیا (BFI) در لندن میزبان نامزدهای عمدتا بریتانیایی  و یک استودیوی دیگر در پاریس برای     نامزدها و   مهمان‌های فرانسوی در نظر گرفته شده بودند.

 نام برنده هر۲۳ بخش جایزه اسکاردر فهرست پائین در میان سایر نامزدها پررنگ آمده است.

 بهترین فیلم

  • پدر – دیوید پارفیت، جان لوئیس لیوی
  • یهودا و مسیح سیاه – شاکا کینگ، چارلز دی. کینگ و رایان کوگلر
  • منک – اریک راث و داگلاس اوربانسکی
  • میناری – کریستینا اوه
  • سرزمین آواره‌ها – فرانسیس مک‌دورمند، پیتر اسپیرز، کلویی ژائو
  • زن جوان امیدبخش – بن براونینگ، اشلی فاکس، امرالد فنل. جوزی مک‌نامارا
  • صدای متال – برت هملینیک و ساشا بن هاروش
  • دادگاه شیکاگو هفت – مارک پلت و استوارت بسر

 بهترین کارگردانی

  • توماس وینتربرگ – یک دور دیگر
  • دیوید فینچر – منک
  • لی ایزاک چانگ – میناری
  • کلویی ژائو – سرزمین آواره‌ها
  • امرالد فنل – زن جوان امیدبخش

بهترین بازیگر مرد نقش اول

  • ریز احمد – صدای متال در نقش روبن استون
  • چادویک بوزمن – بلک باتم ما رینی در نقش لوی گرین
  • آنتونی هاپکینز – پدر در نقش آنتونی
  • گری اولدمن – منک در نقش هرمن جی. منکویتس
  • استیون ین – میناری در نقش ژاکوب یی

 بهترین بازیگر زن  نقش اول

  • وایولا دیویس – بلک باتم ما رینی در نقش ما رینی
  • آندرا دی – ایالات متحده دربرابر بیلی هالیدی در نقش بیلی هالیدی
  • ونسا کربی – تکه‌های یک زن در نقش مارتا ویس
  • فرانسیس مک‌دورمند – سرزمین آواره‌ها در نقش فرن
  • کری مولیگان – زن جوان نویددهنده در نقش کَسی توماس

 بهترین بازیگر نقش مکمل مرد

  • ساشا بارون کوهن – دادگاه شیکاگو هفت در نقش ابی هافمن
  • دنیل کالویا – یهودا و مسیح سیاه در نقش فرد همپتون
  • لسلی اودم جونیور – یک شب در میامی در نقش سم کوک
  • پال ریسی – صدای متال در نقش جو
  • کیت استنفیلد – یهودا و مسیح سیاه در نقش ویلیام اونیل

بهترین بازیگر نقش مکمل زن

  • ماریا باکالوا – بورات ۲ در نقش تیوتار ساگدیف
  • گلن کلوز – مرثیه هیلبیلی در نقش بونی ماماو ونس
  • الیویا کلمن – پدر در نقش آن
  • آماندا سایفرد – منک در نقش ماریون دیویس
  • یون یو-جانگ – میناری در نقش سون-جا

 بهترین فیلم‌نامه غیراقتباسی

  • یهودا و مسیح سیاه – فیلم‌نامه از ویل برسون و شاکا کینگ بر اساس داستانی از ویل برسون، شاکا کینگ، کیت لوکاس و کنی لوکاس
  • میناری – لی ایزاک چانگ
  • برنده: زن جوان امیدبخش– امرالد فنل
  • صدای متال – فیلم‌نامه از داریوس ماردر و آبراهام ماردر بر اساس داستانی از داریوس ماردر و درک سیانفرنس
  • دادگاه شیکاگو هفت – آرون سورکین

بهترین فیلم‌نامه اقتباسی

  • بورات ۲ – فیلم‌نامه از ساشا بارون کوهن، آنتونی هاینس، دن مازر، جنا فریدمن و لی کِرن بر اساس داستانی از ساشا بارون کوهن، هاینس، سویمر و نینا پدراد بر پایهٔ کاراکتر بورات ساگدیف خلق شده توسط ساشا بارون کوهن
  • پدر – کریستوفر همپتون و فلوریان زلر بر پایه نمایش پدر اثر زلر
  • سرزمین آواره‌ها – کلویی ژائو بر پایهٔ کتاب عشایر اثر جسیکا برودر
  • یک شب در میامی – کمپ پاورز بر اساس نمایشنامه‌ای از خودش
  • ببر سفید – رامین بحرانی بر اساس رمان ببر سفید نوشتهٔ آراویند آدیگا

 بهترین فیلم بین‌المللی (غیرانگلیسی زبان)

  • یک دور دیگر – (دانمارک) به زبان دانمارکی و کارگردانی توماس وینتربرگ
  • روزهای بهتر – (هنگ کنگ) به زبان چینی ماندارین و کارگردانی درک سانگ
  • اشتراکی – (رومانی) به زبان رومانیایی و کارگردانی الکساندر نانو
  • مردی که پوستش را فروخت – (تونس) به زبان عربی و کارگردانی کوثر بن هنیه
  • کجا می‌روی آیدا؟ – (بوسنی و هرزگوین) به زبان بوسنیایی و کارگردانی یاسمیلا ژبانیچ

بهترین فیلم‌برداری

  • یهودا و مسیح سیاه – شان بابیت
  • منک – اریک مسرشمیت
  • اخبار جهان – داریوش وولسکی
  • سرزمین آواره‌ها – جاشوا جیمز ریچارد
  • دادگاه شیکاگو هفت – فدون پاپامیکائیل

 بهترین طراحی لباس

  • اِما – الکزاندرا برن
  • بلک باتم ما رینی – آن روث
  • منک – تریش سامرویل
  • مولان – بینا دیاگلر
  • پینوکیو –ماسیمو کانتینی پارینی

بهترین طراحی صحنه

  •  پیتر فرانسیس و کتی فیدرستون - پدر
  •  مارک دیکر، کارن اوهارا و دایانا ساروتون -  بلک باتم 
  •   دونالد گراهام بارت و جن پاسکال -منک
  •   دیوید کرانک و الیزابت کینان-اخبار جهان 
  •  ناتان کراولی و کتی لوکاس- تنت

 بهترین پویانمایی

  • به پیش – دن اسکنلون و کوری را
  • روی ماه – گلن کین، جنی رین و پیلین چو
  • شان گوسفنده: فارماگدون – ریچارد فیلان، ویل بچر و پال کولی
  • روح – پیت داکتر و دانا موری
  • ولف‌واکرز – تام مور، راس استیوارت، پال یانگ و استفان رولانتز

 بهترین موسیقی فیلم

  • ۵ هم‌خون – ترنس بلنچرد
  • منک – ترنت رزنر و آتیکوس راس
  • میناری – امیلی موسری
  • اخبار جهان – جیمز نیوتن هاوارد
  • روح – ترنت رزنر، آتیکوس راس و جون باتیست

 بهترین تدوین

  • پدر – یورگوس لامپرینوس
  • سرزمین آواره‌ها – کلویی ژائو
  • زن جوان امیدبخش– فردریک توراوال
  • صدای متال – میکل نیلسن
  • دادگاه شیکاگو هفت – آلن باومگارتن

 بهترین چهره‌پردازی و آرایش مو

  • اِما 
  • مرثیه هیلبیلی 
  • بلک باتم ما رینی 
  • منک 
  • پینوکیو

 بهترین صداگذاری

  • سگ تازی
  • منک
  • روح
  • صدای متال
  • اخبار جهان

 بهترین ترانه

  • یهودا و مسیح سیاه
  • دادگاه شیکاگو هفت
  • مسابقه آواز یوروویژن: داستان حماسه آتش
  • زندگی پیش رو 
  • یک شب در میامی

 بهترین جلوه‌های ویژه

  • عشق و هیولاها 
  • آسمان نیمه‌شب 
  • مولان 
  • ایوان منحصربه‌فرد 
  • تنت

بهترین فیلم مستند

  • اشتراکی
  • اردوگاه معلول‌ها
  • مامور مول
  • معلم اختاپوس من
  • زمان

بهترین فیلم مستند کوتاه

  • کولت
  • در کنسرت گفتگو است
  • تقسیم نکنید
  • بخش گشنگی
  • آهنگ عشق برای لاتاشا

بهترین پونمایی کوتاه

  • لانه
  • نابغه لوکی
  • هر اتفاقس بیقد دوستت دارم
  • اوپرا
  • بله- مردم

بهترین فیلم کوتاه

  • احساس درونی
  • اناق نامه ای
  • تقدیم
  • دو غریبه دور
  • چشم سفید

کد خبر 102939

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 8 =