آخرین اخبار

آمریکایی‌ها قصد خروج از خاک عراق را ندارند/لزوم شفافیت مواضع دولت

یک کارشناس مسائل امنیتی عراق اعلام کرد: مواضع و اظهارات مقامات آمریکایی نشان می دهد که آنها قصد خروج از خاک عراق را ندارند.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از سومریه نیوز، «سعد الکعبی» کارشناس مسائل امنیتی عراق سخنانی را در خصوص خروج نظامیان ایالات متحده آمریکا در این کشور مطرح کرد.

بر اساس این گزارش، این کارشناس مسائل امنیتی عنوان کرد: اظهارات مقامات آمریکایی که اخیراً مطرح شده است، حاکی از آن است که آنها تصمیمی برای خارج ساختن نیروهای نظامی خود از خاک عراق ندارند.

سعد الکعبی در ادامه یادآور شد: دولت عراق باید مواضع خود در این زمینه را به صورت شفاف اعلام کند. دولت باید موضوع تداوم حضور نیروهای نظامی آمریکا در خاک عراق را برای همگان مشخص نماید.

پیش از این، «هادی العارمی» رئیس ائتلاف «فتح» عراق گفته بود: واقعیت آن است که مواضع آن در قبال آمریکایی‌ها کاملاً روشن است. ما معتقد هستیم که نظامیان آمریکا باید از خاک عراق خارج شوند.

رئیس ائتلاف فتح همچنین عنوان کرد: ما تحت هیچ شرایطی اشغالگری در خاک خود را نمی‌پذیریم. ما نمی‌خواهیم هیچ‌گونه رابطه نظامی با ایالات متحده آمریکا داشته باشیم. این موضع غیرقابل تغییر است.

العامری در ادامه سخنان خود یادآور شد: اگر نظامیان آمریکایی به صورت مسالمت آمیز از خاک عراق خارج نشوند، ما با مقاومت خود آنها را وادار به خروج از خاک عراق می‌کنیم.

کد خبر 102900

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 7 =