آخرین اخبار

۵ اردیبهشت ۱۴۰۰ - ۱۳:۱۰
استفاده از شیشه در دکوراسیون داخلی

شاید بارها و بارها برای شما این سوال پیش آمده باشد که چرا فضاهایی که از شیشه استفاده می‌کنند در واقع درخشش و زیبایی بیشتری را در محیط به وجود آورده‌اند.

  از جمله پرکاربرد ترین و رایج ترین متریال هایی که میتوان در صنعت معماری مشاهده کرد شیشه سکوریت می باشد. شیشه ها در انواع مختلفی در بازار هستند و با توجه به مکان استفاده و سلیقه مشتری انتخاب می گردد از گذشته تاکنون استفاده از شیشه به عنوان ماده شفاف نشان داده شده است و در کاربردهای مختلفی مثل شیشه حمام، درب شیشه ای اتوماتیک، شیشه بالکن، پارتیشن شیشه ای و غیره مورد استفاده قرار گرفته اند.

در اصل می‌توان گفت که شیشه هم یک ماده کاربردی به شمار می رود و هم یک وسیله تزئینی می باشد که در صنعت ساختمان سازی مورد استفاده قرار گرفته است. اگر شما به ساختمان های مختلف در سطح شهر نگاهی بیاندازید قطعاً متوجه وجود شیشه در قسمت های مختلف ساختمان ها می شوید که در نما و دکوراسیون بسیار از آن استفاده گردیده است. کاربردهای شیشه همانطور که اشاره کرده‌ایم در شیشه بالکن، شیشه حمام و موارد این چنینی بی شمار می باشد و در مکان های متفاوتی از آن استفاده می شود.

اما در کل می‌توان برای طراحی ساختمان انواع خاصی از شیشه را به کار می بردند که در ادامه به صورت خلاصه به آنها اشاره نموده ایم:

· شیشه های طرح دار

· شیشه رنگی

· شیشه رفلکس

· شیشه گلس

· شیشه مرمریت یا  استون گلاس

· شیشه ایمنی

· شیشه شفاف

· شیشه آکوستیک

· شیشه ذخیره کننده انرژی

آشنایی با خصوصیت پارتیشن شیشه ای و شیشه حمام

مهم ترین ویژگی هایی که پارتیشن های شیشه داشته‌اند سازگاری آنها با هر نمونه دکوراسیونی می باشد. امروزه افراد برای اینکه بتوانند در طرح های مختلف فضای دلنشین و جذابی را به وجود بیاورند از پارتیشن شیشه ای استفاده می کنند.

استفاده از پارتیشن شیشه ای در جهت حفظ حریم شخصی و خصوصی افراد استفاده می شود و همچنین بهداشت روانی که پس از ایجاد و استفاده از پارتیشن شیشه ای به وجود می‌آید نیز نباید غافل شد؛ معمولاً پارتیشن ها را با جداره و فریم لس و ساده استفاده می‌کنند اما می‌توان ویژگی های برجسته ای را برای این نمونه پارتیشن ها مطرح کرد که موارد زیر نمونه هایی از ویژگی‌های اصلی پارتیشن شیشه ای محسوب می‌شود:

· کارکرد صوتی آنها جذب صدای خوبی است و در نمونه های دو جداره پارتیشن شیشه ای کارکرد افزایش داشته است

· پارتیشن های شیشه ای دارای طرح و رنگهای متنوع هستند که با هر سلیقه ای سازگاری دارد و به همین جهت مورد حمایت افراد و مشتریان زیاد قرار می گیرد

· برای پارتیشن های شیشه ای ارتفاعات استاندارد استفاده می‌شود که در زمان نصب هیچ گونه مشکلی به وجود نیاید البته می‌توان ارتفاع دلخواهی را برای آنها در نظر گرفت.

· در کنار همه این ویژگی هایی که برای پارتیشن شیشه مطرح کردیم نباید از جذابیت و شیک بودن آنها غافل شویم.

شیشه به عنوان یک پارتیشن خوب برای تفکیک فضاها می باشد و پارتیشن شیشه ای معمولاً مورد پسند بسیاری از افراد برای دکوراسیون داخلی بوده است. پس شیشه های دوجداره هم به عنوان دیوار استفاده می‌شوند و هم یک عایق صوتی به شمار می‌رود. برای تفکیک فضای حمام یا کابین های دوش از شیشه حمام استفاده می‌کنند که شیشه حمام معمولا به صورت شیشه های طرح دار استفاده می شوند البته گاهی شیشه حمام به صورت کاملا شفاف نیز کاربرد دارد که تمیز کردن آن به راحتی انجام می شود و به همین جهت مشتری ترجیح میدهد شیشه حمام شفاف را انتخاب نماید.

شیشه بالکن و استفاده از آن برای دکوراسیون داخلی

همانطور که اشاره کرده ایم شیشه ها و اشیا شیشه ای در طراحی داخلی دکوراسیون و طراحی های مدرن نقش بسیار مهمی را داشته است. با توجه به اهمیت و نقش شیشه می توان برخی از قسمت های خانه یا محل کار و سازمانی را که در آن فعالیت می‌کنیم از شیشه استفاده نماییم. شیشه جز رایج ترین و بهترین ابزاری است که برای جذابیت و زیبایی در بالکن می توان از آن استفاده کرد که در عین زیبایی و شیک بودن می‌تواند یک فضای لوکسی را به وجود بیاورد. اما انواع شیشه بالکن را باید متناسب با نوع نیاز خود شناسایی کنید و در بالکن خود استفاده کنیم.

شیشه بالکن در ضخامت های مختلف و شکل های متنوعی وجود دارد که طبیعتا هر چقدر ضخامت شیشه بیش تر باشد می تواند استحکام بیش تری داشته باشد. برای شیشه بالکن در صورتی که شیشه های دوجداره استفاده گردد علاوه بر مدرن و شیک بودن، استحکام فوق العاده ای را به وجود می آورد.

درب اتوماتیک شیشه ای

در بسیاری از موارد در طراحی فضای ساختمان از درب اتوماتیک شیشه ای استفاده می‌کنند که این گزینه همانند موارد فوق در جهت امنیت، راحتی ساکنین می باشد. عده ی تصور می کنند که تنها از درب اتوماتیک شیشه ای در سازمان ها، اداره ها استفاده می کنند اما تصور کنید که یک روز پس از خرید با دستان پر از فروشگاه آمده‌اید و می خواهید با یک دست لوازم تان را بگیرید و با دست دیگر درب خروجی را باز کنید که در این شرایط قطعا سخت ترین کار همین مورد است که در نهایت خستگی باید انجام بدهید اما حس خوشایند زمانی است که شما با یک درب اتوماتیک شیشه ای روبه رو می شوید که به صورت خودکار باز و بسته می شود و نیازی به هیچ گونه سختی برای شما ندارد.

امروزه کمتر درهای سنتی و قدیمی در مراکز فروشگاه استفاده می‌شود و استفاده از درب های شیشه ای اتوماتیک جایگزین درب های قدیمی شده اند و البته اگر شما در محلی هستید که تعداد افراد زیاد در رفت و آمد می باشد ضرورت استفاده از درب شیشه ای اتوماتیک وجود دارد.

اگر در محیط اداره و کارگاهی یا فروشگاهی به فکر تغییر دکوراسیون هستید پیشنهاد می کنیم حتماً درب های جدید جایگزینی با درب های قدیم نمایید که مورد رضایتمندی مشتریان خواهند داشت بلکه از هدر رفتن انرژی در فصل سرما و گرما جلوگیری کند و در طول روز شما از نور طبیعی هم بهره مند می شویم و محل کسب و کار شما دیده بهتری خواهند داشت.

کد خبر 102846

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 0 =