آخرین اخبار

کاخ سفید: بایدن ماه ژوئن به انگلیس و بلژیک سفر می‌کند

جن ساکی، دبیر مطبوعاتی کاخ سفید در اطلاعیه مطبوعاتی گفت: رئیس‌جمهور جوزف آر. بایدن جونیور در ژوئن 2021 به انگلیس و بلژیک سفر می‌کند. این نخستین سفر خارجی وی خواهد بود.

اعتمادآنلاین| "جن ساکی"، دبیر مطبوعاتی کاخ سفید اعلام کرد جو بایدن، رئیس‌جمهور آمریکا در ماه ژوئن به عنوان اولین سفر خارجی خود از زمان ریاست جمهوری، به انگلیس و بلژیک سفر می‌کند تا به نشست G7(گروه هفت) بپیوندد و در مذاکرات با ناتو و شرکای اتحادیه اروپا شرکت کند.

به گزارش ایسنا به نقل از رویترز، ساکی در اطلاعیه مطبوعاتی گفت: رئیس‌جمهور جوزف آر. بایدن جونیور در ژوئن 2021 به انگلیس و بلژیک سفر می‌کند. این نخستین سفر خارجی وی خواهد بود.

ساکی گفت: بایدن در روزهای 11 تا 13 ژوئن (21 تا 23 خرداد)، در نشست جی 7 در "کورنوال" انگلیس شرکت خواهد کرد و بعد در 14 ژوئن (24 خرداد)، با متحدان اتحادیه اروپا و ناتو در بروکسل دیدار می‌کند.

به گفته ساکی، بایدن با رهبران جی‌7، از جمله بوریس جانسون، نخست‌وزیر انگلیس، نشست‌های دوجانبه خواهد داشت. وی افزود، نشست جی‌7 به منظور ایجاد همبستگی و صحبت درباره مسائل متقابل مربوط به سلامت عمومی، بهبود اقتصادی و تغییر آب‌وهوایی برگزار خواهد شد.

ساکی یادآور شد: در نشست ناتو در 14 ژوئن در بروکسل، بایدن در مورد تعهد آمریکا به اتحاد، امنیت بین اروپا و آمریکا و دفاع جمعی بحث خواهد کرد. رئیس‌جمهور آمریکا با رهبران ناتو نیز نشست‌های دوجانبه برگزار می‌کند.

به گفته دبیر مطبوعاتی کاخ سفید، بایدن هنگام حضور در بروکسل، در نشستی بین آمریکا و اروپا نیز شرکت می‌کند تا به بحث بیشتر در مورد دغدغه‌های سیاست خارجی متقابل، سلامت عمومی، تغییر آب‌وهوایی و تجارت بپردازد.

وی افزود: جزئیات بیشتر در مورد سفر بایدن از جمله "عناصر  بالقوه دیگر"، به زودی منتشر خواهد شد.

کد خبر 102682

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 3 =