آخرین اخبار

پسر ۱۳ ساله گرگانی حساب بانکی مادر را خالی کرد

گرگان- رئیس پلیس فتا گلستان گفت: پسر ۱۳ ساله گرگانی حساب بانکی مادر را خالی کرد.

به گزارش خبرنگار مهر، سرهنگ ابراهیم پرسا بعدازظهر شنبه در گفتگو با خبرنگاران اظهارکرد: در پی وصول مرجوعه قضایی مبنی بر برداشت غیرمجاز از حساب بانکی شهروند گرگانی، موضوع در دستور کار کارشناسان پلیس فتا استان قرار گرفت.

وی افزود: با بررسی ها و تحقیقات صورت گرفته مشخص شد مبلغ ۵۹ میلیون ریال طی چند مرحله از حساب شاکی به صورت اینترنتی برداشت شده است.

پرسا گفت: با تکمیل تحقیقات، متهم که فرزند ۱۳ساله شاکی پرونده بود، شناسایی و با هماهنگی مرجع قضایی و همکاری و همراهی والدین، احضار و ضمن ابراز ندامت از اقدام مجرمانه خود اینگونه اظهار کرد که «رمز حساب بانکی مادرم را در اختیار داشتم و مخفیانه خرید اینترنتی انجام دادم».

وی خاطرنشان کرد: این نوجوان که به جهت استفاده از سامانه شاد و حضور در کلاسهای آنلاین از گوشی و اینترنت استفاده می کرد، مبالغ برداشت شده از حساب  مادرش را  برای خرید بازی رایانه ای استفاده کرده است.

رئیس پلیس فتا استان گلستان تصریح کرد: والدین باید بر فعالیت فرزندانشان در فضای مجازی نظارت بیشتری داشته باشند و ضمن همراهی با آنها در جهت فراگیری آموزشهای آنلاین، کارت بانکی، رمز شخصی و اطلاعات حساب خود را در اختیار افرادی که دانش و سواد کافی ندارند، قرار ندهند و پیامک و رمز پویای حساب بانکی خود را فعال کنند.

کد خبر 102655

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 2 =