آخرین اخبار

درخواست تعطیلی یک هفته‌ای استان همدان

رئیس دانشگاه علوم پزشکی همدان خواستار تعطیلی یک هفته ای استان همدان به منظور کنترل روند صعودی اپیدمی کرونا شد.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین استان همدان ؛ دکتر رشید حیدری مقدم روز شنبه در ستاد استانی مقابله با کرونا گفت: تصمیم های اتخاذ شده در ۲ هفته گذشته هیچ تاثیری در کاهش ورودی بیمارستان ها نداشته است به گونه ای که شب گذشته آمار بستری های بیمارستان بهشتی شهر همدان به ۲۳۵ نفر رسید و هم اینک حتی تخت خالی برای بستری یک بیمار در هیچ یک از بیمارستان های این استان وجود ندارد.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی همدان با تاکید بر ضرورت تغییر ادبیات مهار کرونا، خاطرنشان کرد: کادر بهداشت و درمان از ابتدای اپیدمی ویروس کرونا تاکنون به ویژه در موج چهارم شیوع این ویروس از حداکثر توان برای مهار کرونا استفاده کرده و بیش از این هم توان مدیریت ویروس کرونا را ندارد.

حیدری مقدم افزود: قرنطینه خانگی به طور کلی در استان همدان رعایت نمی شود شاخص استفاده از ماسک در شهرها و روستاها بسیار نزولی است و پروتکل های بهداشتی رعایت نشده و بیشتر صنوف از جمله بنگاه ها، آرایشگاه ها، باشگاه های ورزشی، فروشگاه های ابزار یراق، پوشاک ، آموزشگاه‌های رانندگی، فروشگاه موبایل و پارک ها و تفرجگاه ها، در این شرایط قرمز کرونایی همانند گذشته باز هستند.

وی ادامه داد: پروتکل های بهداشتی به ویژه فاصله گذاری فیزیکی در ناوگان حمل و نقل عمومی، مطب پزشکان، داروخانه ها و بانک ها رعایت نمی شود بازار روز نیمه تعطیل بوده و در هیچیک از دستگاه های اجرایی دورکاری و حضور یک سوم از نیروها در ادارات رعایت نمی شود.

رییس دانشگاه علوم پزشکی همدان اظهار داشت: برگزاری پنهانی مراسم برای متوفیان به ویژه در روستاها دغدغه اصلی این دانشگاه است.

حیدری مقدم تاکید کرد: دانشگاه علوم پزشکی با تمام توان با ویروس کرونا جنگیده با این وجود ۲ هفته سخت را نیز پیش رو دارد و در صورت رسیدن آمار بیماران کرونایی بستری در بیمارستان ها به بیش از یک هزار و ۷۰۰ نفر  به علت محدودیت نیرو، دستگاه اکسیژن ساز، تخت بیمارستانی و تجهیزات نمی تواند هیچ بیماری را در بیمارستان ها پذیرش کند.

وی گفت: حدود ۴۸ ساعت گذشته سه دستگاه اکسیژن ساز ۶۰۰ لیتری و ۲۰ تخت آی.سی.یو به تعداد دستگاه های موجود اضافه شده است و تعداد تخت های آی.سی.یو این استان از ۱۴۰ تخت به ۲۸۰ تخت رسیده است.

رییس دانشگاه علوم پزشکی همدان اضافه کرد: آمار مرگ و میر در روزهای پیش رو نسبت به ۲ هفته گذشته به شدت افزایش می یابد بنابراین درخواست می شود راهکاری عاجل برای مهار کرونا در استان همدان پیش بینی شود.

حیدری مقدم  با بیان اینکه مصوبات جلسه های قبلی ستاد کرونا اجرا نشده است اظهار داشت: همه دستگاه اجرایی این استان دست کم ۲۰ درصد از نیروهایشان به کرونا مبتلا شدند و همه این افراد به واسطه حضور در سر کار به این ویروس مبتلا شدند.

وی گفت: برای مدیریت این ویروس در روستاها باید کمیته کرونا در دهیاری ها نیز تشکیل شود و دهیاران و بخشداران مکلف و ملزم به پاسخگویی شوند.

48

کد خبر 102645

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 11 =