آخرین اخبار

بیمارستان هراسی فوتی‌ها را افزایش داد / نیمی از فوت شدگان دیر آمدند

بیش از نیمی از بیماران کرونایی خراسان جنوبی از ترس بستری شدن، با حال بد به بیمارستان مراجعه می‌کنند؛ درست موقعی که زمان طلایی درمان را از دست داده اند و کاری از دست کادر درمانی بر نمی‌آید.

ضیائی رئیس بخش عفونی بیمارستان ولیعصر بیرجند در گفتگو با خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از بیرجند، ضمن هشدار در خصوص افزایش موارد بستری بیماران کرونایی گفت: متأسفانه بیماران کرونایی با این باور غلط که بیمارستان‌ها آلوده اند و اگر بستری شوم می‌میرم، خیلی دیر و با حال بد مراجعه می کنند و کار درمانی را سخت‌تر می‌کنند.

او افزود: وقتی بیماران، بدحال می‌شوند و درگیری ریه شان زیاد می‌شود، روش‌های درمانی ممکن است مؤثر نباشد و میزان مرگ و میر بالا می‌رود.

ضیائی تأکید کرد: آمارها نشان می‌دهد از هر ۱۰۰ مبتلا به کرونا که به بیمارستان مراجعه می‌کنند، ۹۸ درصدشان بهبود می‌یابند و کمتر از دو درصد فوت می‌کنند.

رئیس بخش عفونی بیمارستان ولیعصر بیرجند با اشاره به پُر شدن ظرفیت تخت‌های بیمارستانی هشدار داد: در صورت بحرانی شدن اوضاع، مجبوریم از روش بستری موقت استفاده کنیم؛ در این روش فرد مبتلا به کرونا پس از تزریقات، در منزل بستری و روند درمانش پیگیری می‌شود.

کد خبر 102607

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 1 =