آخرین اخبار

اسپیس ایکس فردا ۵ فضانورد به ایستگاه فضایی می‌فرستد

شرکت فضایی اسپیس ایکس در دومین مأموریت خود از زمان آغاز مجدد پروازهای فضایی انسانی در ایالات متحده و اولین پرواز با یک اروپایی، در حال آماده سازی شرایط برای انتقال چهار فضانورد به یک ایستگاه فضایی بین المللی شلوغ است.

به گزارش خبرگزاری تسنیم به نقل از خبرگزاری فرانسه، شرکت فضایی اسپیس ایکس در دومین مأموریت روتین خود از زمان آغاز مجدد پروازهای فضایی با خدمه در ایالات متحده و اولین پرواز با یک اروپایی، در حال آماده سازی برای انتقال چهار فضانورد به یک ایستگاه فضایی بین المللی شلوغ است.

این پرواز برای تاریخ 22 آوریل در ساعت 6:11 دقیقه صبح به وقت محلی از مرکز فضایی کندی ناسا در فلوریدا برنامه ریزی شده است.

این مأموریت که کرو-2 نام دارد شامل فضانوردان آمریکایی، شین کیمبرو و مگان مک آرتور، به همراه آکیهیکو هوشید از آژانس اکتشاف هوافضای ژاپن و توماس پسکت از آژانس فضایی اروپا (ESA) است.

تمامی این افراد پیش از این به فضا رفته اند.

آژانس فضایی اروپا با استفاده از نام ستاره آلفا قنطورس، نزدیکترین منظومه ستاره ای به منظومه ما، این ماموریت را "آلفا"  نامیده است.

بر اساس این گزارش، شرکت فضایی اسپیس ایکس که مالک آن ایلان ماسک است، جایگاه خود را به عنوان ارائه دهنده خدمات حمل و نقل مورد علاقه ناسا تثبیت کرده است.

انتهای پیام/

کد خبر 102176

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 9 =