آخرین اخبار

اهداف تان را برای دیگران تعریف نکنید

رکنا : موفقیت در زندگی برای همه ما مهم است.

داشتن اهداف خوب است، نه؟

به گزارش رکنا ، اگر شما هم جز کسانی که اهدافی در سر دارید و جدا از اینکه دوست دارید که خودتان در مورد اهدافتان چیزهایی بدانید، سعی می‌کنید به دیگران هم درباره آن به اطرافیان بگویید، چه خانواده، دوست، برادر، خواهر و یا هرکسی که به نوعی با او ارتباط دارید، اما خب باید بگوییم که کسانی که از اهداف خود برای دیگران تعریف می کنند خیلی کم احتمال دارد که به موفقیت دست پیدا کنند؛ و خب سوال این است که چرا باید اینگونه باشد؟

واقعیت این است که با گفتن اهداف مان ممکن است ناخواسته انرژی مورد نیاز برای شروع و حفظ عملکرد لازم برای دستیابی به آن‌ها را کم کنیم. البته مطمئناً برای دستیابی به پشتیبانی، تشویق و اطلاعات ضروری، باید اهداف خود را به اشتراک بگذاریم. پاسخی برای این تناقض وجود دارد، اما شما ممکن است ابتدا بخواهید نگاهی به فیلم کوتاه TED Derek Sivers بیندازید. از دلیل واقعی این کار آگاهی بیشتری کسب کنید.

شما باید اهدافی را با افرادی در زندگی خود در میان بگذارید که می‌تواند در موفقیت شما تأثیر بگذارد. با این حال، برای تأثیرگذاری بیشتر، فقط آنچه را که لازم دارید به آن‌ها بگویید.

مقایسه خود با دیگران

زاویه دیگری برای تعیین هدف وجود دارد. آیا می‌دانید برخی از دوستان، خانواده و همکاران شما به طور مخفیانه نمی‌خواهند شما به اهداف خود برسید، مهم نیست چقدر مشتاق به نظر می‌رسند؟ آن‌ها آگاهانه این کار را نمی‌کنند در واقع این کار فقط بخشی از ذات انسان است. می‌بینید که بسیاری از افراد اهدافی دارند که می‌خواهند در زندگی به دست آورند، اما برای رسیدن به آن‌ها نیز تلاش می‌کنند. سطح رضایت و خوشبختی آن‌ها از زندگی به طور ناخودآگاه از مقایسه خود با دیگران حاصل می‌شود. اگر شما مبارزه می‌کنید و از هدف خود منحرف می‌شوید، این مسئله برای دیگران باعث می‌شود که با اهداف خود مبارزه کنند. اگر شکست بخورید، مقابله با شکست آن‌ها را آسان می‌کند.

اگر چیزی را در زندگی خود تغییر دهید، غالباً تغییر را به دیگران تحمیل می‌کند، زیرا آن‌ها بخشی از سیستم هستند. اگر تغییری ایجاد نکنید، آن‌ها نیز نیازی به تغییر چیزی ندارند. شما همانطور که هستید بمانید باعث می‌شود که آن‌ها همانطور که هستند بمانند. خطر این است که شما به پایان زندگی خود برسید و هنوز در مورد همه کارهایی که می‌توانستید انجام دهید صحبت می‌کنید.

اما مهم‌ترین کار چیست؟

صحبت کردن با یک مربی باتجربه با گفتن یک آینده درخشان برای دوستان، همکاران و خانواده بسیار متفاوت است. یک مربی خوب به شما کمک می‌کند تا:

اطمینان حاصل کنید که هدف شما به خوبی ساختار یافته و مطابق با ارزش‌ها و احساس شماست.

به شما کمک کند اقدامات مشخصی را که باید در یک زمان خاص بر اساس توانایی‌های خود انجام دهید.

شما را در مسیر خود قرار داده و به شما کمک می‌کند تا در مسیر رسیدن به هدف نهایی خود از مشکلات عبور کنید.

به مناسب‌ترین روش، یادآوری کنید که تا پایان کار تمام نشده است؛ بنابراین اگر واقعاً می‌خواهید اتفاقات رخ دهید، بر آنچه واقع بینانه است تمرکز کنید، اقدام کنید و در مورد نحوه و زمان درگیر کردن دیگران بسیار مراقب باشید.

استفاده از مربی باتجربه در مسیر پیشرفت

برای کمک به شما در مسیر پیشرفت از یک مربی با تجربه استفاده کنید. سپس تماشا کنید و لذت ببرید که چگونه این امر دیگران را به اقدام و تحقق اهداف خود تحریک می‌کند. اما از آن‌ها نخواهید که همه چیز را در این مورد به شما بگویند چه کسانی الهام بخش‌ترین افراد در زندگی شما هستند؟ آیا این به این دلیل است که آن‌ها در مورد کاری که قرار است انجام دهند صحبت می‌کنند یا به دلیل آنچه انجام داده اند است؟ 

کد خبر 102175

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 1 =