آخرین اخبار

۱ اردیبهشت ۱۴۰۰ - ۱۵:۰۶
متهم به قتل، لباس های مرده را دزدید!

دزدی که به اتهام قتل هم بساطی اش در یک پاتوق استعمال مواد مخدر دستگیر شده است، به سرقت لباس‌های دوست مرده‌اش اعتراف کرد.

به گزارش ایمنا، روزنامه خراسان نوشت: ماجرای این پرونده پیچیده جنایی از ساعت یک بامداد روز گذشته، زمانی لو رفت که زنی با پلیس ۱۱۰ تماس گرفت و راز مشکوکی را فاش کرد. او گفت: الان یکی از دوستان پسرم برای گرفتن سوئیچ موتورسیکلت به در منزلم آمد و در حالی که وانمود می‌کرد از فرزندم خبری ندارد، لباس‌ها و کفش پسرم را به تن داشت! بعد از آن من یکی از آشنایان را به پاتوق مجردی دوست فرزندم فرستادم که مشخص شد پسرم در آن منزل فوت کرده و صاحبخانه لباس‌هایش را دزدیده است!

گزارش خراسان حاکی است، به دنبال تماس این زن، بلافاصله نیروهای انتظامی عازم خیابان بهمن ۲۶ در منطقه خواجه ربیع مشهد شدند. نیروهای انتظامی با تأیید درستی خبر، بی درنگ مراتب را به قاضی ویژه قتل عمد مشهد اطلاع دادند و بدین ترتیب با حضور شبانه قاضی دکتر حسن زرقانی در محل کشف جسد تحقیقات ریزبینانه قضائی ادامه یافت.

«حسین-ج» مرد ۴۳ ساله‌ای که همسرش به خاطر اعتیاد از او طلاق گرفته و در یک منزل مجردی نقلی زندگی می‌کرد، درباره چگونگی مرگ دوست و همدستش به مقام قضائی گفت: من و حسن (متوفی) و یکی دیگر از دوستانم به نام «حسین-ش» باند سرقت تشکیل داده‌ایم و از پشت بام‌ها موتور کولر سرقت می‌کنیم!

این مرد معتاد به مواد مخدر صنعتی ادامه داد: امشب (روز گذشته) نیز طبق معمول شبانه به یکی از روستاهای اطراف رفتیم و مقداری شیشه گرفتیم تا در آلونک پشت بام مصرف کنیم. وقتی خماری از سرمان پرید و نئشه شدیم هر سه نفر سوار موتورسیکلتی شدیم که من و حسن (متوفی) در آن شراکت داشتیم، سپس به طرف چهارراه گاز طبرسی رفتیم و از پشت بام یکی از منازل موتور کولر را سرقت کردیم ولی همدستانم مرا جا گذاشتند و خودشان با موتور به خانه آمدند. من هم به ناچار سوار اتوبوس شدم و دوباره با خرید مقداری شیشه به منزل بازگشتم. وقتی به خانه‌ام رسیدم در کمال ناباوری دیدم که سر حسن لای نرده‌های پنجره‌ای گیر کرده است که از آنجا به داخل آلونک می‌رفتیم! زمانی که فهمیدم او مرده است، پیکرش را پایین کشیدم خودم مشغول استعمال مواد مخدر شدم بعد هم لباس‌های او را پوشیدم و برای گرفتن سوئیچ موتورسیکلت به در خانه مادرش رفتم ولی مادر او لباس‌های پسرش را بر تن من دید و بسیار مشکوک شد.

هنگامی که من به خانه رسیدم، فرد دیگری در منزل را به صدا درآورد. وقتی در خانه را باز کردم او از من درباره حسن (متوفی) پرسید من هم که پارچه‌ای روی جسد او انداخته بودم به ناچار گفتم که او در خانه مرده است!

بنا بر گزارش خراسان، در پی اظهارات ضد و نقیض متهم، بلافاصله قاضی دکتر زرقانی که با دقت به حرف‌های او گوش می‌داد دستور بازداشت موقت وی را صادر کرد.

در همین حال متهم چگونگی قرار گرفتن جسد در لابه لای نرده‌های پنجره را در حضور قاضی ویژه قتل عمد بازسازی کرد اما آنچه او بر زبان جاری می‌ساخت با حقیقت موضوع تفاوت زیادی داشت و سوال‌های بی پاسخی را ایجاد می‌کرد. گزارش خراسان حاکی است، با انتقال جسد به پزشکی قانونی، تحقیقات گسترده‌ای برای دستگیری متهم دیگر این پرونده جنایی آغاز شده است. این در حالی است که کبودی‌های مشکوک زیر گلوی متوفی، ماجرای این پرونده را همچنان به معمایی پیچیده تبدیل کرده است تا پزشکان قانونی راز این مرگ تلخ را با نظرات کارشناسی فاش کنند.

شایان ذکر است، بررسی‌های مقام قضائی در حالی به صبح روز بعد کشید که همه عوامل در کنار قاضی ویژه قتل عمد به ناچار سحری را در خارج از خانه صرف کردند و به تحقیقات خود ادامه دادند.

کد خبر 102144

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 6 =