آخرین اخبار

چند نکته برای همکاری با همسر ( زن و شوهر همکار)

چنانچه با همسرتان همکار باشید لازمست بدانید که چطور زندگی تان را با مشکل روبرو نکنید به علت رقابت در بازار شغل و شرایط اقتصادی، افرادی هستند که زندگی خویش را وقف کارشان نموده اند. این شرایط، امکان دارد اشخاص را بین کار و زندگی، دچار سردرگمی کند. خصوصا اگر با همسرتان همکار باشید.

هنگامی که با همسرتان کار می کنید، لازمست بدانید که چطور در عین حال که وظایفتان را انجام می دهید، زندگی تان را با مشکل روبرو نکنید.

زوج همکار

همکار بودن با همسر میتواند مشکلات خاص خویش را داشته باشد، آمیختن مسایل زناشویی و کاری با یکدیگر مطمئنا میتواند سبب بروز مشکل در روابط همسران گردد. همکار بودن با همسر در کنار مزایایی که میتواند برای زوجین داشته باشد، مشکلاتی هم برای بسیاری از زن و شوهرها دارد که اگر نتوانند آن ها را حل کنند زمینه ایجاد مشکلات جدّی تر در زندگی خواهد شد که شاید پایه های زندگی زناشویی را سست کند. به همین علت باید راهی برای حل مشکلات همکار بودن زن و شوهر درنظر گرفت.

همکاری با همسر

بیشتر ما داشتن استقلال مالی را پیش زمینه ای برای استقلال فکری می دانیم. به همین علت هم اغلب دوست داریم که حتی پس از ازدواج هم به اشتغال قبلی خودمان ادامه دهیم و حتی در برخی مواقع به علت داشتن آینده و شرایط بهتر برای زندگی مشترکمان به فکر ایجاد کسب و کار مستقل برای خودمان می افتیم.

این کسب و کار مستقل می تواند با همکاری همسرمان شکل گیرد، کسی که شبانه روز را با وی می گذرانیم، این کار به اعتقاد روان شناسان بسیاری میتواند کاری پرخطر باشد و به اعتقاد گروه دیگری اتفاقا می تواند سبب نزدیک شدن دو طرف به یکدیگر باشد.

توصیه هایی برای همکاری موفق با همسر

شما باید در محل کار با هم رابطه حرفه ای و شغلی داشته باشید، مهم تر از همه مسایل خانوادگی را از مسایل کاری جدا کنید. بنابراین، هر کاری که در دفتر کار انجام می دهید، باید همانجا بماند و لزومی ندارد در منزل با همسرتان در خصوص مسایل کاری بحث کنید. این بدان معناست که در منزل باید زن و شوهر باشید و در دفتر کار، مشغول کار کردن، تا بین این دو اعتدال ایجاد شود.

زن و شوهر همکار

محل کار شما باید رسمی باشد. این برای سلامت ذهنی و شغل شما بسیار حیاتی است. جدا کردن محل کار از محل زندگی، به خصوص در صورت کار با همسر، برای لذت بردن از زندگی بسیار دارای اهمیت است.

ازدواج با همکار

برای برقراری یک رابطه موفق بین همسرتان در منزل و محل کار، هر دو طرف باید به هم‌دیگر احترام بگذارید. شما همیشه باید سر کار احترام یکدیگر را نگه دارید و شبیه یک همکار با هم رفتار کنید. لازم است در منزل و محل کار، راههای به خصوصی برای ارتباط با هم داشته باشید. شما باید یک هدف مشترک را برای خویش تعیین کنید. بدین دلیل که هیچ نقشه راهی، بدون داشتن مقصد در ذهن معنی ندارد. درصورتی که با هم سازش کنید که به طرف یک مقصود مشترک پیش بروید، تلاش خواهید کرد آن هدف را حفظ کنید.

همکار بودن با همسر

اگر با هم همکار هستید به این چند نکته برای حفظ کیفیت رابطه توجه کنید:

- مسئله کار و رابطه را از هم جدا کنید

- فردیت تان را از دست ندهید

- فضای کار را از هم جدا کنید

کد خبر 101477

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 6 =